Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Prestiž

1 2
  • #1
    6 2

    postova:55
    ekran @ 20.2.2012. 13:21

    Prije gledanja nisam očekivao mnogo, iako je to Nolanov film, no film me ipak vrlo ugodno iznenadio. Čak bih rekao da je film odličan. Preporučujem ovaj film, ali tijekom gledanja morate biti koncentrirani i pažljivo pratiti radnju i odgledati ga odjedamput.

  • #2
    8 5

    postova:2528
    bearfoot @ 20.2.2012. 13:49

    uvrnuti film spore radnje, ali vrijedi pogledati, napet i pun obrata...

    drago mi je da su upleli Teslu u priču, njegova otkrića i ideje ionako su na granici magije...

  • #3
    1 0

    postova:1
    momir kotur @ 25.11.2012. 19:11

    Nenade gledaj !

  • #4
    3 2

    postova:1
    slobodan jeremić @ 26.11.2012. 1:19

    Film je odlican,mozde ne za cistu desetku,ali devetka zacementirana.

  • #5
    10 2

    postova:416
    taurus @ 23.1.2013. 20:18

    Prilično podcijenjen i zanemaren film iako se radi o vrhunskom ostvarenju prepunom intriga i obrata.Tanka je granica između ljubavi i mržnje,u ovom slučaju prijateljstva koje se transformiše u rivalitet koji će ostaviti dalekosežne posljedice na glavne protagoniste.Jedna od brojnih kvaliteta Prestigea jeste upravo u tom metodičnom i postepenom prikazu preobrazbe likova od kolega i prijatelja do ogorčenih rivala.Praktično možemo reći da su likovi koje tumače i Bale i Jackman nosioci glavne uloge jer oba imaju gotovo istu "minutažu" odnosno publika ima mogućnost praćenja njihovih života,kako privatnih dilema tako i karijernih uspjeha ali i frustracija,podjednako.Dotični prikaz njihovog rivaliteta kao i emotivnih stanja kroz koje prolaze otežava publici izbor "favorita" tj.lika za čiju stranu bi se nedvojbeno mogli opredijeliti.Naime,oba lika posjeduju crte koje izazivaju suosjećanje kao i simpatije kod gledatelja ali one obično bivaju brzo supstituirane slijepom ambicijom koja ih praktično obojicu vodi prema samouništenju.Izvedbe su fenomenalne,nema potrebe dalje obrazlagati taj segment jer se ipak radi o kremi kako ispred tako i iza kamere.Kada na sve ovo dodamo D.Bowiea kao Teslu,tog genija kojemu možemo zahvaliti na današnjem načinu života,čije učešće u premisi je također besprijekorno inkorporirano,onda zaista sa pravom možemo zaključiti da Prestige postavlja letvicu visoko za sve uratke srodne tematike pa usudio bih se reći i uopšte.

  • #6
    8 0

    postova:197
    silkycoco @ 4.5.2013. 15:20

    Izvrstan film, najbolje od svega što je cijeli jedna velika iluzija iliti ''prestiž''. Svaki put kad ga gledam uočim nešto novo. :)

  • #7
    7 0

    postova:242
    smarkovi @ 6.5.2013. 8:20
    Ovaj film na skali od 1-5 ocjenjujem solidnom cetvorkom.Svakako pogledati
  • #8
    1 16

    postova:203
    franorobert @ 2.9.2013. 19:01

    Pretjerano razvikan i zasigurno upada u kategoriju Nolanovih lošijih ostvarenja. Solidan budžet, no pošto su Prestiž i Batman Početak stvarani i producirani u skoro isto vrijeme, na neki način oba filma pate i trpe nedostatke. Scarlet kvari cjelokupni prosjek glume u filmu, koja je inače jako zadovoljavajuća unatoč nedorađenom scenariju. O ostalome ne treba puno pričati, nije Nolan taj tip koji će zabraljati puno stvari. 7.7/10 :)

  • #9
    8 1

    postova:311
    auran @ 18.9.2013. 11:19

         Prestiž je pravi Nolanovski film sa svim elementima koje nalazimo i u njegovim ostalim djelima poput neočekivanih obrata, stila pripovijedanja priče s dozom fantastike povezane sa znanošću, tajanstvene mistikom nabijene atmosfere iščekivanja, načina vođenja radnje i doziranja napetosti. 

         U ovom filmu mi se posebno dopalo brisanje granica između magije / mistike i znanosti, odnosno fantastike i stvarnosti, te pojavljivanje lika Nikole Tesle u svojstvu znanstvenika - izumitelja - maga. Svi glumci su mi izvrsni u svojim ulogama od Michaela Cainea i Scarlett Johansson do Christiana Balea i Hugha Jackmana čiji rivalitet i podvaljivanja na sceni i izvan nje su odlično zamišljeni, izvedeni i odglumljeni.

         Moram priznati da me je ovaj Nolanov film iznenadio svježinom i originalnošću, a kraj ostavio bez daha jer je netipičan i neočekivan, te sasvim odudara od uobičajenih holivudskih završetaka. 

  • #10
    2 0

    postova:32
    rakinjos @ 18.9.2013. 17:34

    Tesla ....

    super film

  • #11
    1 8

    postova:5
    sljivan @ 28.3.2014. 17:01

    nije los film... malo je predvidiv, pa mu ne bih dao cistu desetku, ali zaista vrijedi pogledati...

  • #12
    9 1

    postova:26
    ivoslav @ 29.3.2014. 11:35

    Čuj predvidljiv je..ti šljivane onda imaš uistinu velike moći predviđanja

  • #13
    10 1

    postova:416
    taurus @ 2.4.2014. 10:14

    Momak,pored toga što si nekulturan,meni se čini da zapravo nisi baš ni normalan tako da svaka dalja polemika sa tobom ne bi imala smisla.Bez uvrede naravno.

  • #14
    6 0

    postova:1962
    aya @ 2.4.2014. 14:27

    Ovako, od sada pa nadalje zabranjujem ti i svađu na mojtv portalu (pod time mislim na neprimjeren rječnik, vrijeđanje drugih članova i sl).

    I da - sigurna sam da ćeš me poslušati, jel da? Osmijeh

  • #15
    2 0

    postova:264
    filmofil1983 @ 1.6.2014. 7:55

    -Redatelj Christopher Nolan prije ovog filma je se dokazao kao jedan od najorginalnijih redatelja današnjice,"Prestižom" je to samo i dokazao.Sjajna glumačka ekipa predvođena dvojicom dokazanih glumaca Christianom Baleom i Hugh Jackmanom,te sjajna priča garancija su dobre zabave.

    -Ono što ovaj film čini remek djelom svakako je mračna priča sa mnogo neočekivnih zapleta koji nas drže prikovane uz ekran 130 minuta.Moram priznati da ovako originalan fim nisam dosta dugo gledao.Iako su Nolanovi filmovi neupitne kvalitete "Prestiž" je uz Batman trilogiju meni nekako no.1.Ne propustiti!

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala