Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Hrabro srce

1 2 3
  • #1
    1 1

    postova:2916
    gorlock @ 1.2.2009. 9:49
    Na programu:

    3.2.2009 21:50 (HBO)

    Odličan film, trijumf Mel Gibsona, vječna tema "prava ljubav" i borba za domovinu.

    Svakako preporuka !

  • #2
    1 0

    postova:193
    crna_guja @ 1.2.2009. 10:26
    Na programu:

    3.2.2009 21:50 (HBO)

    Odličan film, trijumf Mel Gibsona, vječna tema "prava ljubav" i borba za domovinu.

    Svakako preporuka !


    gorlock


    Sve to... i izdaja onih od kojih je s pravom očekivao pomoć!

    Super film! 

  • #3
    1 0

    postova:519
    buzdovan @ 1.2.2009. 12:15
    Hrabro srce je jedan od filmova koje poželite pogledati ponovo i to nekoliko puta...
  • #4
    0 1

    postova:541
    franz @ 1.2.2009. 13:11

    .. da volim ove filmove tog tipa! a zanimljivo je to što u to doba teško oklopljeni konji i konjanici su bili razarači pješadije i skoro svega oko sebe, kad oni krenu ništa ih nemože zaustaviti! dok nisu naletili na škote! i terminologija ratovanja se promijenila nakon poraza teške konjice paladina!! kad oni krenu u boj zemlja grmi i trese se od njih što je davalo dodatni strah drugima! konji su najčešće bili normanski! izvrsni borbeni konji jedni od najjačih u europi i šire! masivni,snažni, izdržljivi na velike udaljenosti,  ako su dobro obučeni agresivni napadački, teški! u napadima dok vitez sjeće s njega protivnike konj napada tijelom oko sebe, kopitima itd. bila je to dobra formula, ali pronašlo se riješenje!

    samo je konjanik s svim oklopom na sebi s mačem i štitom te kopljem imao do 80 kila teške opreme na sebi plus težina tijela, te dok se konj stavi u okolop, što znači konji su bili jako snažni kad to izdrže, te grdosije!

    nije to jedini poraz koji je doživila tada jedna od najmodernijijh i jačih vojski tog doba s paladinima!

    nedugo nakon toga opet su englezi poslali paladine na škote koji su zbrisali na močvarno tlo, kad je konjica uletila svi su se podavili zbog težine i konji i konjanici! poanta je da su škoti jedni od zaslužnijih koji su uspjeli slomiti mit i promjeniti taktiku ratovanja tada najmočnije vojne elite, i promjeniti tijek ratovanja! polako su odumrli paladini!

    no lukavi su oni, čudim se da englezi nisu izvukli nikakovu pouku od starog Rima, jer s njima su se mučili i veliki rimski imperatori kao Hadrijan I jedan od največih Septimije Sever!!!  ali to je već druga prića!

    von franz

  • #5
    3 0

    postova:580
    arnol @ 1.2.2009. 13:46

     Prekrasan, izuzetno osjećajan, častan, ma poseban film !

    Plačem uz njega, ali ga uvijek gledam ponovo ! 

    Jedna od najboljih Melovih uloga. 

  • #6
    2 0

    postova:17
    moonshadow @ 7.2.2009. 22:50
    Gledao sam ga podavno,al je dobar film!!!
  • #7
    0 1

    postova:4
    golman @ 11.4.2009. 19:46
    to je to , što me zanima.
  • #8
    1 0

    postova:17
    sakazulu @ 4.10.2009. 13:21

    Genijalan film koji dira u srž života.

    Ovim filmom je Mel krenuo u sve naredne, od Patriota do Pasije...

  • #9
    1 0

    postova:1
    mes1310 @ 4.10.2009. 19:18

    Ima dosta povijesnih i avanturističkih filmova koji imaju sve: ljubav, patriotizam, hrabrost, čast,velike akcijske scene, dobre glumce i sl. Ovaj je ima, naravno, sve to ali ukomponirano na takav način da ga čini velikim, u stvari klasikom.

  • #10
    0 1

    postova:513
    bozoli @ 6.10.2009. 15:44

    .. da volim ove filmove tog tipa! a zanimljivo je to što u to doba teško oklopljeni konji i konjanici su bili razarači pješadije i skoro svega oko sebe, kad oni krenu ništa ih nemože zaustaviti! dok nisu naletili na škote! i terminologija ratovanja se promijenila nakon poraza teške konjice paladina!! kad oni krenu u boj zemlja grmi i trese se od njih što je davalo dodatni strah drugima! konji su najčešće bili normanski! izvrsni borbeni konji jedni od najjačih u europi i šire! masivni,snažni, izdržljivi na velike udaljenosti,  ako su dobro obučeni agresivni napadački, teški! u napadima dok vitez sjeće s njega protivnike konj napada tijelom oko sebe, kopitima itd. bila je to dobra formula, ali pronašlo se riješenje!

    samo je konjanik s svim oklopom na sebi s mačem i štitom te kopljem imao do 80 kila teške opreme na sebi plus težina tijela, te dok se konj stavi u okolop, što znači konji su bili jako snažni kad to izdrže, te grdosije!

    nije to jedini poraz koji je doživila tada jedna od najmodernijijh i jačih vojski tog doba s paladinima!

    nedugo nakon toga opet su englezi poslali paladine na škote koji su zbrisali na močvarno tlo, kad je konjica uletila svi su se podavili zbog težine i konji i konjanici! poanta je da su škoti jedni od zaslužnijih koji su uspjeli slomiti mit i promjeniti taktiku ratovanja tada najmočnije vojne elite, i promjeniti tijek ratovanja! polako su odumrli paladini!

    no lukavi su oni, čudim se da englezi nisu izvukli nikakovu pouku od starog Rima, jer s njima su se mučili i veliki rimski imperatori kao Hadrijan I jedan od največih Septimije Sever!!!  ali to je već druga prića!

    von franz


    franz
    Nice franz! really nice... Smile
  • #11
    0 0

    postova:10
    cubo @ 4.6.2010. 18:21
    Strašan film!!!Emotivan Mel koji pogledom govori više od rečenica zadanim u scenariju....oda povjesti,hrabrosti i časti.Jedan od najboljih filmova 90-tih!!!!
  • #12
    0 0

    postova:187
    pametnjakovic @ 6.6.2010. 17:26
    This !!!......Is !!!......Spart   Scotland!!!.. AAAAAAA!!!!!
  • #13
    1 0

    postova:7
    animal_mother @ 8.6.2010. 0:54
    Upravo sam pogledao film i iako mi je ovo 5-6 put,film me još jednom oduševio.Svaka čast M. Gibsonu
  • #14
    0 0

    postova:62
    theroadwarrior @ 8.6.2010. 19:00
    svaki film sa mel gibsonom mora biti odličan kao i ovaj!!! film fenomenalan to se nesmije prepustiti!!! Laughing
  • #15
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 27.2.2011. 20:15

    na HTV!!! petak 1. program

    to se gleda,Tongue out bez reklama, bez izrezanih scena...3 sata uživanja...

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala