Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Planina Brokeback

1 2 ... 6 7 8
  • #106
    1 0

    postova:1091
    yuma @ 25.1.2022. 13:01

    105 komentara??? Neću sve čitat al  necu ni komentirati film jer vjerojatno ne bi mogla napisat nekaj kaj Već nije napisano! 

    Ipak ću dat jednu zanimljivu info... poznato mi je zvučala skladba u sceni u country klubu dok je Heath plesao sa curom, bacalo mi na B. Novković i shvatila sam da je riječ o plagijatu ...

    U filmu  je Steve Earle - The Devil's Right Hand

    A kao autor glazbe navodi se Boris Novković - Šta je sa princezom moje vrele mladosti (U tvojim očima)

  • #107
    0 0

    postova:1962
    aya @ 25.1.2022. 17:07

    Ako se kao autor navodi Boris, onda valjda nije plagijat, nego neki cover....mislim, zbog tantijema.

  • #108
    0 0

    postova:1091
    yuma @ 26.1.2022. 15:37

    Ma jok Aya, Boris se potpisuje kao autor teksta i glazbe za pjesmu u kojoj  se mogao potpisati samo kao autor hrvatskog teksta jer je skladba odavno nastala u Americi... Prepjev je legitiman ako se kao autor glazbe navodi pravi autor, bez obzira što je promijenjen aranžman ili tempo... Tekst je druga stvar... Ovako Boris zarađuje kao autor "svoje" pjesme svaki put kad se zavrti na radiju.

    A jos gori plagijat, copy-paste je Happy hour od Housemartins, pretvoren u pjesmu Hakune Matata VJERNIK. Poslušajte, refren osobito, pa recite. A Krešimir skuplja tantijeme isto kao full autor. 

    Iritira me ponekad kaj imam uho za te stvari, najradije bi prijavila nekom, kaj se kite tuđim perjem...  :-(

  • #109
    1 0

    postova:1962
    aya @ 26.1.2022. 18:10

    A nije to niti jednostavno, postoje strogi uvjeti što se smatra plagijatom, a što ne. Nekada se govorilo da moraju biti barem 4 identična takta, a sada se više ide na to da je dovoljno preuzeti glavnu frazu. Sve to skupa utvrđuje sud, temeljem nalaza sudskog vještaka iz područja glazbe.

  • #110
    2 1

    postova:36
    skeletor @ 7.9.2023. 22:16

    Evo i 110. komentar :)) Pošto nisam ljubitelj ljubavnih i inih drama, dugo sam oklijevao sa gledanjem, pogotovo s obzirom na tematiku.

    Prvo što ću reć za Gylenhala i Ledgera je da su morali imat m... do poda za odigrati ovako jedan snažan film homoseksualne tematike u dvadesetima tj. na početku karijere. Ne mogu uopće zamisliti Pacina, De Nira, Denzela, Balea, Di Capria, Oldmana itd da riskiraju sa takvim ulogama i tako uvjerljivo odigraju ljubavni par muškaraca.

    Drugo, film je minimalistički ali su likovi i scene tako inteligentno snimljeni da dijalozi u pola slučajeva nisu ni potrebni. Doslovno, o svakoj jačoj sceni bi se referat mogao napisati.

    Treće, sviđa mi se što film nije nametljivo gej (parade, ponosi, woke, binarno, ona/ono, they/them i slično) već na jedan prirodan način obrađuje temu te nakon gledanja imaš empatiju prema likovima i njihovim sudbinama.

    Ima još dosta za napisat ali bi bio spojlera. Uglavnom, vrhunska drama, zasluženi redateljski oscar za Ang Leeja.

  • #111
    1 0

    postova:2527
    bearfoot @ 8.9.2023. 21:29

    Baš neobično kako na ovom filmu komentari nisu nestali...baš...pravi vremeplov...toliko se puno sve promijenilo od tada...

1 2 ... 6 7 8
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala