Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Kod amidže Idriza

1
  • #1
    0 0

    postova:666
    doom @ 13.1.2011. 22:16

    solidan film sa pol glumaca iz humuristicne serije lud ,zbunjen,normalan!!

    valjda se probudila balkanska krv u meniLaughing jer mi u zadnje vrijeme su oke filmovi koje  do nedugo nisam bas simpatiziral....hmmmm.....

  • #2
    2 0

    postova:114
    mersault @ 6.5.2012. 12:01

    Hmmm... čudan termin (gotovo udarni) i čudan dan (nedjelju) je HRT odabr'o za emitovanje ovog filma, prije bih kao urednik stavio neku (ako je već nužno, domaću) komediju, ili nešto "porodičnije", ovaj film jeste o porodici, al' ga ne bih baš smjestio u kategoriju porodičnih. Dakle, za neko porodično nedjeljno veče ne bih preporučio, a ako ste željni neke spore, adinamične drame onda bolji izbor ne možete naparavit.

    Neki kritičari vide sličnost sa nekim Kaurismakijevim filmovima. Sudeći prema njih par koje sam odgledao, mislim da su Kaurismakijevi filmovi nešto depresivniji, i imaju trivijalnije rasplete, a u "Idrizu" ima nešto više patetike, mada ni njegov kraj nije daleko od trivijalnog. Sličnost vidim u onim (dvo)minutnim periodima šutnje kojima se (valjda) pojačava dramatika i podvlači psihološki profil "junaka".

    Nakon ovakvih remek uloga Senada Bašića i Mustafe Nadarevića, moram priznat, bilo je bolno gledat njihova previjanja i debilna prenemaganja u kvazikomičnom sitcom-u Lud, zbunjen, normalan. Al' čak i njih je zasjenila u ovom filmu maestralna Semka Sokolović-Bertok.

    Ako ste ljubitelj filmova kao što su Armin ili Kenjac, uvjeren sam da će vam i ovaj "leć' ".  

    9,3/10 

  • #3
    0 0

    postova:21
    sir333 @ 6.5.2012. 12:16
    lipo si ti to opiso :)
  • #4
    0 0

    postova:9
    ctc @ 6.5.2012. 21:26

    Vauč! 
    Evo petica iz zalaganja! 

    5 + 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala