Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Gorile u magli

1
  • #1
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 26.9.2010. 15:03

    Gorile u magli je svakako film koji je vrijedan pažnje, film koji kad odgledate, poželite ga gledati još jednom.

    Film nakon kojeg ćete se zapitati, tko je veća životinja, ljudi ili životinje ? 

    Biografski je to film o Dian Fossey, koja je 1985. ubijena u svojoj kući u planinama Virunga u Ruandi.

    Neposredno prije smrti Dian Fossey je za milijun dolara prodala pravo na film po svojoj životnoj priči i tim novcem osnovala zakladu za očuvanje gorila, čija je počasna predsjednica Sigourney Weaver, koja je u filmu utjelovila Dian Fossey. 

     Nagrade i nominacije:Maurice Jarrenagrada Oscar (1989) - Najbolja filmska muzika :
    Stuart Bairdnagrada Oscar (1989) - Najbolja montaža :
    nagrada Oscar (1989) - Najbolji zvuk
    Tab Murphy, Anna Hamilton Phelannagrada Oscar (1989) - Najbolji prilagođeni scenarij :
    Sigourney Weavernagrada Oscar (1989) - Najbolja ženska glavna uloga :
    nagrada Golden Globe (1989) - Najbolji film - dramska kategorija
    John Sealenagrada BAFTA (1990) - Najbolji snimatelj :
    Sigourney Weaver - Najbolja glumica - dramska kategorija: nagrada Golden Globe (1989)
    Maurice Jarre - Najbolja filmska muzika: nagrada Golden Globe (1989)

  • #2
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 26.9.2010. 20:15
    Evo ja sam ga pogledao danas opet, odgovor tko je veća životinja ljudi ili gorile je očit !
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala