Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Rođen 4. Srpnja

1
  • #1
    0 0

    postova:193
    akasha @ 26.6.2010. 19:00
    :) Nakon ovog filma povjerovah da T. Cruise zna glumiti... Šteta što sam gledala neke njegove novije filmove..
  • #2
    2 1

    postova:311
    auran @ 18.11.2010. 15:14

    "Rođen 4.srpnja" svakako treba pogledati bar jednom u životu! Moćan film koji prikazuje posljedice rata na sudbinama malih ljudi gurnutih u pakao ratovanja iz kojeg su mnogi izašli obilježeni za cijeli život! Film prati život mladog, idealistički nastrojenog Kovića koji napušta djevojku svog života da bi otišao u Vijetnam gdje biva teško ranjen. Vrativši se u Ameriku kao invalid, oduzet od struka na niže, postaje svjestan prave stvarnosti, krutosti vlasti i bešćutnosti okoline. Suočen s velikim prosvjedima protiv rata u Vijetnamu, te surovosti policije i vlasti, Ković mijenja svoje svjetonazore i postaje jedan od najgorljivijih protivnika rata. "Rođen 4.srpnja" među najboljim je antiratnim filmovima ikad snimljenim! Preporučujem! : )

    P.S. Osim spomenutog Stoneovog "Voda smrti", te Coppoline "Apokalipse danas", vrijedi pogledati i "Hamburger Hill" također vijetnamske tematike u kojem radnja filma prati krvavu bitku za potpuno strateški nevažno brdo usred vijetnamske džungle. 

    Za kraj poslužit ću se izrekom tako često korištenom '60.-ih godina, a koja je aktualna i dan danas: "Make love not war!" Da se svi držimo toga, svijet bi bio puno ljepše mjesto za živjeti! : )


  • #3
    3 0

    postova:2916
    gorlock @ 18.11.2010. 18:51

    Ovaj film je vrhunsko ostvarenje Stonea, realističan prikaz ratnih i poslije ratnih tragedija prenešenih na film.

    Odličan predložak po kojem bi se i u hrvatskoj mogao snimiti film sličnog scenarija. 

  • #4
    0 0

    postova:341
    hitman_4 @ 25.5.2012. 7:42

    nisam gledao film.na slici tom kruz lići na nik kejva.nisam veliki fan ratnih filmova,volim jedino full metal jacket

  • #5
    4 0

    postova:405
    karakteran @ 25.5.2012. 9:35

    tužan na momente i mučan, ali vrlo realističan prikaz života vijetnamskog veterana rona kovica.

    još jedno vrhunsko ostvarenje stonea, nakon jfk (remek djelo nad remek djelima) i wall street, treći as u njegovoj ruci.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala