Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Harrisonovo cvijeće

1
  • #1
    1 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 18.11.2022. 21:57

    ...bez komentara, do sada, o jadnih li jadnika, ...kartulina Vukowara '91.

    Hvala cijeloj ekipi, što nas je stavila na filmskoj mapi svijeta.

    Jako dobar film !

  • #2
    0 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 18.11.2022. 21:58

    ....vidim jedinice, dvojke, trojke, ...ne moram ni pitat. 

  • #3
    1 2

    postova:1
    marija_poto @ 19.11.2022. 7:20
    Kao osoba iz Vukovara i osoba koja je ratna tri mjeseca provela u Vukovaru, osjećam potrebu reći kako je ovaj film sramotan i uvredljiv. Ovo nema veze sa ratom ni sa Vukovarom i ni približno ne dočarava stanje u gradu. Režiser se barem mogao malo raspitati. Znači, u filmu kaže da zbog stanja u Osijeku ljudi od tamo dolaze u Vukovar da bi se spasili. Pa sad u gradu ima puno ljudi. Wtf? A od Nuštra do Vukovara vodi autoput. A po Vukovaru ljudi sumanuto trče po cesti i vrište dok ih četnici jure i ubijaju. A oni kao novinari samo mahnu fotoaparatom i nitko ih ne dira... Ne, ne... Ovaj film je sramota za zdrav razum. Garantiram da će uvrijediti svakoga tko je prošao rat. Amerikanizirano, iskarikirano i sramotno. Šteta zvučnih imena koja su uključena u ovu sprdnju od filma.
  • #4
    2 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 19.11.2022. 16:13

    ....dobro sve što ste rekla stoji, ali, šta se drugo napravilo da se prikaže strahota tog ratnog okruženja, koji je završio totalnim masakrom ? Pa sami se Branitelji i tadašnje državno vodstvo ne može, a i ne mora, usuglasiti oko kronologije događaja, što je čemu predhodilo itd...

    Činjenica stoji da je napravljen Hollywoodski film, di se na početku razmeću fotografi avanturisti, i rat u bivšoj državi prikazuje kao svi su krivi, svi su divljaci itd.. Da bi se, kako film napreduje, došlo pomalo do uviđavanja razlika u tome ko koga tu napada i razvaljuje, a ko se brani, i drži do osnovnih načela ratovanja. Scene rata su hollywoodske, likovi su dosta blentavi, ali razvaljini grad, naselja u plamenu, buka granata, ludilo vojnika, svirepost četnika, stradanje dvaju reportera,(jedan smrtno) nisu toliko loše prikazano. Amerikanizirano je (iako više francuzi stoje iza te produkcije, a češka je odigrala Vukovar i Hrvatsku) , ali neka je, jer da je drugačije bilo bi puno gore. Tu se ne treba traži dlaka u jajetu , već bit zahvalan da uopće postoji ratni film o Vukovaru, koji,na kraju priče, jasno daje do znanja, da su Hrvati bili žrtva velikosrpskog ludila.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala