Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Jeremiah Johnson

1
  • #1
    2 1

    postova:7
    pokamine @ 13.1.2017. 20:58
    Ovo mora da je odličan film
  • #2
    2 0

    postova:1130
    mario @ 13.1.2017. 22:09

    Izvrstan :D Gledao sam ga nekoliko puta, must see što se mene tiče.

  • #3
    2 0

    postova:208
    jeremiah @ 13.1.2017. 22:16
    Dobar, dobar.Priroda koja unatoč svojoj ljepoti i svemu onom što daje može biti i te kako surova prema čovjeku kao uostalom i sam čovjek prema pripadnicima iste vrste kad se radi o njegovu opstanku.Nestvarni pejzaži, malo nepotrebnog laprdanja, puno toliko potrebne jednostavnosti, a sve popraćeno,atmosferi prigodnoj, fenomenalnoj glazbi(u rijetkim trenutcima kad je ima; inače je to uglavnom šum vjetra, cvrkut ptica,žuborenje vode ili ...).
  • #4
    1 2

    postova:1473
    buffalobill @ 13.1.2017. 23:48

    dobar je da,cini mi se da su inarrritu (the revenant) i costner (dance with wolves) nasli inspiraciju u ovom filmu

  • #5
    0 0

    postova:208
    jeremiah @ 13.1.2017. 23:55
    Vrlo vjerojatno
  • #6
    0 0

    postova:1091
    yuma @ 19.1.2017. 0:23

    Meni je glazba jako iritantna, gluma je ok, kamera ok, pejzaž ok  (iako djeluje uglavnom kao kulisa), priči fali safta... Nisam opčinjena ni sa čime. Sve u svemu film je jednostavno - OK. Uzimajući u obzir godinu kad je sniman, 7/10, inače i nešto  manje. .. 

  • #7
    0 1

    postova:1962
    aya @ 19.1.2017. 2:35

    Niti mene nije oduševio, niti na prvo gledanje, a poslije pogotovo. Spor i dosadnjihav revizionistički film, tipičan anti vestern, niti približno usporediv s Dances With Wolves.

  • #8
    1 3

    postova:1473
    buffalobill @ 19.1.2017. 12:25
    ne radi se ru o "odusevljenju",zadnji put sam se idusevio kad sam kao dijete dobio bicikl iz njemacke,film je jednostavno postavio neka pravila i pomaknuo granice koji su kasnije kopirali reziseri modernih vesterna i srodnih zanrova
  • #9
    1 2

    postova:1091
    yuma @ 19.1.2017. 15:00

    Gle Buffalo, da mi sad klikne uobičajeno prisutan nostalgičarski gumbić onda bi se raspekmezila i rekla "ona vremena, oni filmovi, R. Redford, ta kamera...", ali bez tog gumbića film mi stvarno nije vrijedan posebne pažnje niti velikih riječi. Radnja se odvija "zbrda-zdola", nema akcenta ni na čemu. On se makne u prirodu i nailazi na uobičajene probleme Rocky Mountainsa; nit je njegov lik isprofiliran, nit Indijanci, nit oni sporedni likovi. Jedino što mi je onako upečatljivo bilo je borba s vukovima koja je dobro snimljena i napeta, ni u jednom drugom trenutku nisam se bojala za njegov život ni ništa, a sumnjam da je redatelj htio hladokrvnog gledatelja...

    Realno, njegov lik je bezličan; on je odlučio otić gore i priča mu je dosadna. Nikakvo pomicanje granica nisam vidjela, odnosno, da bih znala jesu li pomaknute morala bih znati kako su snimani slični filmovi prije ovoga, a to nisam ziher da znam... kako god, film mi djeluje konzervativno, a ne probitačno i inovativno, čak i za ono vrijeme... 

  • #10
    1 1

    postova:1473
    buffalobill @ 19.1.2017. 16:03

    nije bas tako,kao prvo malo govore,nema onog brblanja kao u filmovima prije,ona scena s lovom na grizlija je legendarna,i onaj susret njih dvojice nakon par godina kad prozbore par rijeci,konkretno taj njegov zivopisni frend je prekopiran u coenovom covjek zvan hrabrost,imas elemenata i revenanta (nadnaravni nagon za prezivljevenjem)i plesa s vukovima u onom odnosu sa indijancem,pa ona sjajna scena kad otkrije indijanku i vidi ju golu i samo kaze "o lord" i kraj,danas snimaju super duge kretenski vulgarne scene seksa od kojih ti pozli,ne kazem da je remek djelo ali je ok i budi uvjerena da su ga svi dabnasnji relevanti reziseri zanra pazljivo pogledali,tu ukljucujem i clinta eastwooda
    dobro sto se tice deficita brblanja sergio leone je bio svjetski prvak,mogu prihvatiti da se film mozda vise svidja nama muskima

  • #11
    2 0

    postova:208
    jeremiah @ 22.1.2017. 22:31
    Sigurno da ne predstavlja remek-djelo filmske umjetnosti, ali se zasigurno radi o odličnom filmu i to ne prema mojem skromnom mišljenju već ljudi koji nešto znače u svijetu filma. Neki elementi filma sigurno su u određenoj mjeri poslužili kao dio predloška ili inspiracija u kasnijim filmovima donekle slične tematike. Koja kurčeva slojevitost i razrada likova. Stalno ko' papige to ponavljate. Nema slojevitosti u jednostavnosti odnosno i jednostavnost ponekad može biti i te kako slojevita ako čitaš između redova
  • #12
    1 0

    postova:106
    zanoktica @ 4.3.2018. 22:17
    Film je stvarno vrhunski, i suza i smjeha i svega! Dat cu mu zeru visu ocjenu jer stvarno preporucujem pogledati, ocjena 9! Ima odlicnih scena, meni osobno je najljepsa kad ga konj dodje potraziti dok tuguje i zato imam tu vecu zamjerku koju ne mogu obici. Niti jednom u filmu nije nahranio i napojio konja! Inace, uzivala sam u filmu i vecinu filma sam zeljela i ja otici negdje na planine...
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala