Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Captain Fantastic

1 2
  • #1
    0 1

    postova:1474
    buffalobill @ 21.10.2016. 21:25

    aaa konacno!

  • #2
    0 1

    postova:1474
    buffalobill @ 27.10.2016. 10:25

    bump! dobro sta cu sam sa sobom komentirat,zar nitko nije gledao film i nema nista za rec?

  • #3
    0 1

    postova:1474
    buffalobill @ 27.10.2016. 10:37

    pa pocni gledat mainstream vec jednom,evo ovo ti je jedan ,stavili su ga na filmovitu

  • #4
    0 1

    postova:1474
    buffalobill @ 27.10.2016. 10:45

    gledao sam ga ali captain fantastic mi je bolji,ponavljam nije neko cudo,no volio bi da netko nesto napise jer ne znam kako bi ga opisao osim da je fora,simpatican ili stavec

  • #5
    0 0

    postova:80
    cor @ 1.12.2016. 21:02

    ne znam kome je na pamet pala ideja da film proglasi komedijom jer on to siguno nije.

    pomalo jest blesast kao i većina američkih filmova s premisom o tupodnim gledateljima, iako je ovaj prije svega tužan pa onda i kao zanimljiv jer govori o neobičnoj, na granici sf-a, ideji o ljudima koji svojoj djeci žele bolji, kvalitetniji život a pri tome debelo zaborave da čovjek nije stvoren da živi sam.

  • #6
    2 0

    postova:507
    pandaboy @ 26.12.2016. 18:36

    Film mi se u početku činio malo forsiran jer sam dobio dojam da jednostrano zagovara ideološko stajalište glavnog lika, no bilo mi je drago kasnije vidjeti kako sam se prevario i kako film kritizira moderno društvo, ali pri tome ne zaobilazi mane „savršenog“ oca i načina na koji odgaja svoju djecu.

    Film nisam vidio kao određivanje „lošeg“ ili „dobrog“ već više kao da je tema traženje kompromisa u životu.

    Posebno mi se svidjela posljednja scena no ne i sam završetak u kojem mi se činilo da se film odmaknuo od ovih gore tema da na kraju bude tipičan američki indie film. Htio sam napisati nešto više o završetku, no s obzirom da iz nekog razloga ne mogu sakriti tekst iza „spoiler“ oznake, ovo će morati biti dovoljno.

    Nije komedija, a ni romantike nisam bome vidio... samo jako dobru dramu i meni osobno, jedan od boljih filmova ove godine.

     
  • #7
    0 1

    postova:1474
    buffalobill @ 26.12.2016. 18:47
    ajd bas mi je drago da se jos nekom svidja ja sam ga pogledao bez problema 2x
  • #8
    0 3

    postova:256
    karter @ 28.12.2016. 16:24

    Ono što izdiže ovu indie dramu iz prosjeka je ta provokativna ideja o alternativnom odgoju gdje film ipak malo više naginje za nego protiv takvog odgoja, dok je druga stvar odlična rola mortensena. Njegov lik osim što je očito genijalac je čas impulzivan, arogantan, strog a par minuta poslije suosjećajan, brižan otac te je mortensen to dobro iznio bez nekog preglumljivanja. Na momente jest simpatičan film (znanje mlađe djece, obrada gunsa), međutim druga polovica je nasuprot dramski dobrom, realističnom prvom djelu ipak uronila u neku fantaziju. Kraj korektan međutim ništa više. Sve u svemu solidna indie drama. 7/10

  • #9
    0 2

    postova:1474
    buffalobill @ 29.12.2016. 11:37

    ne moze bit ocjena 7 jer je to granica gledljivosti,"solidno" bi bilo recimo 8/10,toliko sam mu i dao

  • #10
    0 1

    postova:371
    cala @ 12.3.2017. 14:30

    Odličan film,svi odradili odličan posao,malkice mi je kraj nedorečen ali to mi je jedina zamjerka,nakon "Hunt for the wilderpeople",jedini kvalitetan,zanimljiv i orginalan film koji sam pogledao u zadnje vrijeme

  • #11
    3 1

    postova:1091
    yuma @ 14.5.2018. 13:06

    Odličan film.

    Ono što mi je prvo upada u oči kod ovog filma su razum i osjećaji. Na mahove i jednog i drugog ima previše ili premalo, odnosno konstantno su u ogromnom disbalansu. Djeca su odgajana vrlo strogo, najviše energije se polaže u njihovo obrazovanje i zdrav život, međutim putem uče i o istinskoj ljubavi i povezanosti, koja nije ni posesivna ni uvjetovana nečim; potpuno je čista i neraskidiva. To je recimo nešto što ovom filmu daje osobnost i poantu.

    Osobito mi se sviđa duboka i 100% uvjerljiva Mortensenova gluma; iz scene u scenu. Ne znam jel dobio Oscara, ali zaslužio ga je!! Ostali glumci su solidni, ali ništa više od toga...

    Sviđa mi se što u filmu zapravo nema kritike; stvari su prikazane onakvima kakve jesu, svidjelo se to nama ili ne. Npr., nova "gadget" generacija (djeca na tv-u i mobitelima) nisu prikazani ko totalni kreteni, već kao živa bića kojima su uskraćeni kvalitetno obrazovanje i suvisli razgovori, iz čega proizlazi njihov stan prema životu. S druge strane; djeca našeg junaka su natprosječno inteligentna, pametna i psihofizički sposobna; ali nedostaje im socijalnih vještina i općenito općeprihvaćenih stereotipnih kvaliteta. Ili "kvaliteta"; kako hoćete...

    Meni se završetak filma sviđa i zapravo je neočekivan; prije bih očekivala 

    Poruka filma za mene je: svijet je takav kakav je, pojedinac mijenja njegov nano-dio (najmanji mogući) time što mijenja sebe, međutim, svijet nezaustavljivo ide svojim putem i jedino što čovjek može jest ili živjeti potpuno sam (što nije u ljudskoj prirodi) ili se prilagoditi najbolje moguće i stvoriti svoj mikrosvijet u ovom velikom svijetu; slobodno vrijeme provoditi kako on želi, voljeti kako želi, jesti što želi (iako i to sve teže) itd... a tih 8 radnih sati dnevno odraditi to što mora i to je to. 

  • #12
    0 0

    postova:1474
    buffalobill @ 16.9.2019. 13:04

    promijenicu ocjenu 8 u 9,toliko je film pozitivan i zabavan bez obzira na dramaticnost događanja,gluma sjajna kao i glazba,tko voli npr Little Miss Sunshine mora gledati i ovo,veceras na drugom u 21

    objektivno ne zasluzuje tako visoku ocjenu,ali ako gore spominjani bezvezni Hunt for the wilderpeople s onim malim antipaticnim debelim ima 8 ,onda ovom ide 9

  • #13
    0 0

    postova:228
    atlantiday @ 25.4.2020. 16:26

    Solidan film. Viggo ponovo odličan, klinci odlični, tema drugačija, neobična, originalan način edukacije u svakom slučaju. To ja zovem drama. Od komedije i romantike ne očekujte previše.

  • #14
    0 2

    postova:2527
    bearfoot @ 4.8.2020. 23:44

    kao i sam naslov, ovo je film fantastike a nikako komedija, drama, romantika...i na kraju,  vuk sit, ovce žive i na broju...neki u ovom filmu vide neke značajne poruke, kritiku društva i poučne odgojne metode, koje nikako nisu originalne,a ni poučne bogme, a ja vidim samo pokušaj da se dobrom glumom u kao eto ozbiljnom, društveno angažiranom filmu, da nekakva uvjerljivost potpuno nesuvisloj i nemogućoj situaciji koja na kraju sprda samu sebe...dobro, možda na kraju ipak komedija...jedina dobra rečenica u filmu je "sve što znam je ono što piše u nekoj knjizi", iako bi to bio najm,anji dio problema jedne takve situacije

  • #15
    1 0

    postova:1474
    buffalobill @ 6.8.2020. 11:24

    meni je taj film bas to sto tebi nije "nikako",plus dobra glazba,a prvenstveno zabavan.. sto se tice orginalnosti,to vise ne postoji,eventualno se pojavi nesto bizarnije od postojeceg
    *ona scena kad najstariji sin prosi malu u kampu,a njena stara ga u cudu gleda pa prasne u smijeh, je genijalna

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala