Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Diskretni šarm buržoazije

1
  • #1
    0 1

    postova:237
    pisatel @ 23.7.2016. 11:48

    Bunuel ima svoj vlastiti stil koji pokazuje i u ovom parodičnom filmu koji je naoko satira visokog društva ali više apatičnosti i konvencija ljudi općenito, zanimljiv je detalj prikazan kako neke više ili manje čudne okolnosti mogu potpuno utjecati na trenutak i razvoj događaja što je recimo dobro prikazano, opet ovdje ima puno toga nadrealnog ili čak suludog pa je film otvoren interpretaciji gledatelja.

    Koliko god se doimao i prikazivao uljuđeno ili civilizirano, čovjek je rob sirovih poriva od kojih su neki često nedostižni i to je neka recimo tema ovog filma.

    Sa obzirom na suludost i nadrealnost film nije za svakoga i teško da je među boljim Bunuelovim djelima, iako nema neku radnju ona se nekako kreće i nadovezuje, u svakom slučaju čudan film.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala