Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Put u Guantanamo

1
  • #1
    0 0

    postova:237
    pisatel @ 1.4.2016. 14:08

    Prvo treba posebno naglasiti da je riječ o dokumentarnoj drami, a ne dokumantarnom filmu pošto je obrađena tema iz viđenja glavnih protagonista dramatizirana kako su je oni sami htjeli protumačiti.

    Zanimljiv film iz priče Pakistanaca koja baš i ne drži vodu najuvjerljivije kako oni to tumače, no svejedno dosta ublaženi prikaz Guantanama, mučenja i histeričnog straha vojnika u logoru (onih istih marinaca koje se uvijek toliko veliča) djeluje uvjerljivo i time film postiže svoju svrhu: prikazivanja kako SAD širi svoju verziju demokracije po svijetu.

    Guantanamo je postao simboličan i poznat u svijetu, no ono što nije toliko poznato je da u mnogim zemljama postoje isti takvi tajni zatvori u kojima se provodi takvo treniranje demokracije ili se ilegalno zadržava ljude prije nego ih se prebaci tamo...

    Dotičan logor nakon mnogo priče i obećavanja još uvijek nije ni simbolički barem zatvoren, čime bi se problem ionako samo opet preselio na neko drugo mjesto, daleko od očiju...

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala