Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Veličanstvena pobjeda Lewisa Hamiltona u Mađarskoj!
Na drugom mjestu smo ponovo gledali Kimija Raikkonena, a treći je završio Sebastian Vettel

Do posljednjih sekundi svjedočili smo izvrsnoj borbi za drugo mjesto. No, Sebastian Vettel koji je startao drugi nije mogao zadržati tu poziciju tako da je završio treći, a na drugom mjestu već smo peti put mogli gledati Kimija Raikkonena koji je time bio ponovno tipično nezadovoljan: "Uvijek uprskam na kvalifikacijama pa na utrkama plaćam za to. No imam dobar bolid i zahvalan sam na ovom uspjehu."

Vettel je priznao: "Dobro sam startao, uspio obraniti poziciju, ali Kimi je poslije bio brži. Ipak smo očekivali više."

Mark Webber stigao je do odličnog četvrtog mjesta ako uzmemo u obzir da je startao 10., a Fernando Alonso završio je na istom mjestu kao i kod starta, peti.

Romain Grosjean bio je druga najzanimljiva osoba u ovoj utrci (nakon Hamiltona). Izvrsno je pretekao Felipea Massu i Jensona Buttona, ali je dobio kaznu za stjecanje nepoštene prednosti jer je pri prolasku kroz boks izašao izvan granica staze. Svejedno je završio šesti, no s obzirom na to da je startao treći vjerujemo kako time nije najsretniji.

Na sedmom mjestu se našao spomenuti Jenson Button, a Felipe Massa je nastavio svoj 'loši niz' i smjestio se na osmom mjestu.

Vrijedi izdvojiti i Pastora Maldonada koji je s 15. startne pozicije završio na desetom mjestu te time osvojio svoj prvi bod u poretku vozača, ali i prvi bod za svoju momčad, Williams.

Paul di Resta i Nico Rosberg odustali su od utrke, no smješteni su na 18. i 19. mjesto jer su odustali u posljednjih 10% utrke. Utrku službeno nisu završili Valtteri Bottas, Esteban Gutierrez i Adrian Sutil.

Slijedi nam 4 tjedna pauze, a onda se vidimo na VN Belgije (Spa-Francorchamps) u Grand Prix vikendu od 23. do 25. kolovoza!