Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Kimi Raikkonen pobijedio na VN Australije
U ovoj neizvjesnoj utrci Fernando Alonso je završio drugi, a Sebastian Vettel treći

Dobili smo pobjednika prve ovosezonske utrke F1: ovo je 20. pobjeda u karijeri za Kimija Raikkonena Icemana koji je ujedno odvozio i najbrži krug. Kimi je startao sa sedmog mjesta i unatoč samo dva zaustavljanja uspio je proći ostale vozače i osvojiti VN Australije.

Sebastian Vettel je startao prvi, a budući da je dominirao i treninzima i kvalifikacijama, razumljivo je njegovo lagano razočarenje trećim mjestom koje je bilo očito na postolju. Njegov momčadski kolega Mark Webber nakon lošeg starta uspio je stići tek do šestog mjesta.

Lewis Hamilton u svom prvom nastupu u novoj momčadi startao je treći i završio peti iako je u jednom trenutku bio vodeći u utrci. Njegov kolega Nico Rosberg morao je odustati zbog problema s elektronikom.

McLaren je po očekivanju bio dosta loš. Nisu bili ni blizu vodećima, no Jenson Button je završio deveti i uspio prikupiti 2 boda za svoju momčad dok je Sergio Perez u svom debiju završio na jedanaestom mjestu.

Osim Rosberga utrku nisu završili Daniel Ricciardo, Pastor Maldonado i Nico Hulkenberg.

Ovaj Grand Prix vikend ćemo pamtiti i po neprestanom odgađanju kvalifikacija zbog obilnih kiša u Australiji tako da su se i kvalifikacije i utrka održali u razmaku od 6 sati. Vidjeli smo da su Lotus, Ferrari i Red Bull pokazali najbolju formu dok bi solidna izvedba Mercedesa bila bolja da nije bilo tehničkog kvara.

VN Malezije u Kuala Lumpuru gledat ćemo već za tjedan dana, a sudeći prema početku sezone čeka nas još jedna uzbudljiva i neizvjesna utrka.