Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Izgubili na penale od Turske
U produžecima nas par sekundi dijelilo do polufinala, nakon 1:1 izgubili na penale - 4:2

Koji triler, Klasnić je zabio u zadnjoj minuti produžetka, glavom nakon dodavanja Modrića, nakon što je turski golman krivo izašao. Turci su u zadnjim sekundama, u 122. minuti, iako nije bilo označeno produženje, na divlje nabacivanje - zabili, golom Semiha Senturka, vjerojatno nakon prekršaja turskog igrača nad našom dvojicom.

Nevjerojatno, i treći put su sretnici u zadnjim minutama uspjeli stići rezultat! Kad smo već počeli slaviti - ipak je sve, onako kako je izgledalo do samog kraja - otišlo u penale. Iako su ih naši navodno vježbali, nije tako izgledalo. Šteta što nije ušao Runje koji je bio opcija za branjenje penala.

Krenulo je loše. Modrić je promašio, a Arda pogodio za 2:1. Srna je jedini od naših dao gol i izjednačio na 2:2. Senturk je povisio na 3:2, Rakitić je promašio. Altintop je rutinerski zabio za 4:2, a Petriću je Rustu obranio! Nezasluženo, ali kraj naših snova o polufinalu!

Znali smo da će biti teško, ali ne baš ovoliko, a sparno vrijeme nije velika izlika, jednako teško bilo je i Turcima. Turci su stisnuli u prvih 15 minuta, iznenadili sa formacijom od 5 braniča i sa Altintopom naprijed, ali bez neke veće šanse, s dva udarca iz daljine, pored gola. Naši su zatim uspostavili ravnotežu, imali par šansi, od kojih je najizglednija bila ona Olićeva, kad je nakon ubačaja Modrića pred golmanom pogodio gredu, a odbijenu loptu Kranjčar glavom prebacio visoko preko gola. Imao je Olić još dvije tri izgledne šanse, ali nije kao Klasnić protiv Poljske bar jednu i zabio.

Srna je pucao iz slobodnih udaraca, ali golman Rustu bio je na mjestu. Pucali su i Rakitić i Kranjčar, ali bez snage, a većina udaraca, ako nije išla lagano prema turskom golmanu, išla je preko gola. Imali smo i sreće jer na guranje Sabrija od strane Šimunića u našem kaznenom prostoru sudac je mogao dosuditi penal za Tursku i nitko mu ne bi zamjerio.

Kranjčara je u 64. minuti zamijenio Petrić, a dojam je da je puno prije od produžetaka trebao ući još jedan igrač, neshvatljivo da to nije bio Vukojević.

U sedmoj minuti produžetka iz igre je izašao Ivica Olić, a ušao Klasnić. Šteta što nije i prije, jer ni njegov gol na samom kraju produžetaka nismo stigli poslaviti. Turci ipak nisu zaslužili ovu pobjedu, a mi ćemo očito još dugo patiti za ozljedom Eduarda i žaliti za propuštenom ogromnom prilikom.