Radio Box

Ćiro nije pobijedio sa Vatrenima
Humanitarna utakmica u Varaždinu završila izjednačeno 2 : 2

Ćiro nije pobijedio sa "Vatrenima"

Završen je veliki humanitarni sportsko-glazbeni spektakl "Srcem za znanje" (HTV2, 20 sati) iz Varaždina. Za Nacionalnu Zakladu za potporu učeničkom i studentskom standardu, nogometnu utakmicu na stadionu NK Varteksa, odigrali su Hrvatska humanitarna udruga COR UNUM (predsjednik Goran Marić, bivši nogometni sudac, sad zastupnik HDZ-a) protiv ĆIRINIH VATRENIH.

Poveo je COR UNUM, u devetoj minuti, golom potpredsjednika Vlade Damira Polančeca, na loše ispucavanje Igora Štimca. U 29. minuti izjednačio je  Davor Šuker jednako efektnim volejem.

Pred kraj utakmice, u 49. minuti, Dubravko Šimenc je za Vatrene dao gol za 2:1, a malo prije toga je Šuker uzdrmao prečku.

U sudačkoj nadoknadi (od čak 5 minuta), Arapović je glavom pogodio Čopa pred golom "Vatrenih" i iz jedanaesterca je Zoran Mamić svladao Zdenka Antunovića, za ukupno pravednih 2:2.

Sve se odigralo u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te medijskih pokrovitelja: HRT-a, Večernjeg lista, Sportskih novosti, Konzuma, Tiska i Grada Varaždina.

Na utakmici su nastupili Vatreni '98, zlatni rukometaši, košarkaši, olimpijci, nogometaši, glumci, pjevači, ministri i saborski zastupnici. U "call centru", koji  se nalazio u šatoru smještenom na pomoćnom terenu, bilo je instalirano 25 telefonskih linija, a na pozive su odgovarale poznate osobe iz javnog, kulturnog i sportskog života, a nakon završetka utakmice i sudionici sportskog spektakla.

U glazbenom dijelu programa koji je slijedio nakon sportskog dijela, nastupali su: Lana Jurčević, Goran Karan, Giuliano, Ivan Mikulić, Mate Bulić, Dražen Zečić, Ruswaj... Voditelji ovog humanitarnog spektakla bili su: Mirko Fodor, Nikolina Pišek, Mario Sedmak, Karmela Vukov Colić, Ivica Đuzel, Daniela Trbović, Duško Ćurlić, Barbara Kolar, Mila Horvat, Davor Meštrović... Novinari koji su sve pratili i izvještavali bili su: Tamara Peras, Damir Smrtić, Saša Sušec i Marko Šapit, dok je komentator utakmice bio Božo Sušec.

Do 22 sata prikupljeno je 4,6 milijuna kuna! Zanimljiv prijenos, uz puno zvijezda, bez puno tenzija, no nekako je večeras bilo previše Ćire Blaževića na televiziji, koji je istovremeno (u snimci) i na Novoj TV, u "Farmi" bio izbornik lokalnih nogometaša. S puno više strepnje, tanjih živaca, za desetak dana gledat ćemo friške "Vatrene" u srazu sa Austrijom!