Pixar najavio "Gatto", priču o crnom mačku iz Venecije i posve novu slikarsku animaciju

utorak, 17. lipnja 2025.

Studio otkrio prvi put projekt na festivalu Annecy; Enrico Casarosa vodi film u kina ljeto 2027.

Na festivalu animacije u Annecyju, kreativni direktor Pixara Pete Docter iznenadio je publiku otkrivši dosad tajni projekt: originalni film Gatto. Režira ga Enrico Casarosa (Luca), uz producenticu Andreu Warren, a premijera je zakazana za ljeto 2027.

Radnja je smještena u Veneciju i prati crnog mačka Nera, kojemu je grad noćna mora: okružen kanalima kroz koje ne zna plivati i prepun praznovjernih stanovnika koji ga smatraju lošom srećom. Nero se zato udružuje s mračnom "mačjom mafijom", predvođenom bossom Roccom, a život mu dodatno zakomplicira ljubav prema glazbi.

Kad ga uhvati ulična glazbenica Maya, također autsajderica u Veneciji, Nero ostaje rastrgan između slobode i neočekivanog prijateljstva.

Posebnost projekta jest potpuno nova vizualna tehnika: Pixar kombinira "ručno oslikani" izgled venecijanskih veduta s dubinom modernog CGI-a, stvarajući teksturu nalik živim slikama. Testne scene kojima je Docter počastio publiku izazvale su ovacije.

Kako je Docter istaknuo: "Venecija izgleda kao san većini ljudi, ali za Nera je to izazov". Središte filma bit će odnos Nera i Maye, "dva crna mačka koji traže svoje mjesto u gradu slojevitom poput same animacije".

M.M.K.

Komentiraj članak
Povezane vijesti

Ostale vijesti