Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Opstanak

1
  • #1
    1 2

    postova:48
    oldschool @ 8.3.2012. 21:43

    Usprkos potencijalno zanimljivoj temi i Neesonu, film je promašen, dosadan i nezanimljiv za gledanje...

    Sama ideja je dobra, no sve je zbrda-zdola ukalupljeno i sve izgleda poprilično blijedo. Neeson je u zadnje vrijeme akcijska zvijezda poput svojevremeno Gibsona i  Willisa, međutim kemija koju je imao u 96 Sati ( Taken ) i koja ga je bacila u prvi plan nakon dugo godina, kopni sa svakim novim filmom...

    Eh taj CGI... Vjerojatno bi ovi vukovi prije 20 godina izgledali spektakularno međutim u današnje vrijeme izgledaju, kako se kaže; kao da su ih djeca crtala... Glavni "negativci" vukovi izgledaju loše, pre veliki su i izgledaju potpuno umjetno...

    Postoji jedna scena u filmu koja me se dojmila ***Spoiler*** nakon pada aviona kada čovjek umire i Neeson mu kaže nešto u stilu; "Umrijeti ćeš...Misli na nekog tko te voli i neka te odvede na drugu stranu..."  Scena je zanimljiva, način na koji smiruje umiručeg čovjeka je dobar, možda i najbolja scena u filmu... Još u tom ranom momentu u filmu sve je dobro, upravo je pao avion i spremamo se na preživljavanje stradalih u divljini, no nažalost, tu sve kreće nizbrdo...

    Film je vrlo prosječan...  Nemam baš previše volje pisati duži komentar :)

    Izbjegnite trošiti novac na kino ulaznicu za ovaj film, pričekajte dvd ili tv premijeru...

    Opstanak - 3/10 

  • #2
    2 3

    postova:13
    vibor123 @ 17.3.2012. 19:44

     Odličan film sa znatnom dubinom, odličnim karakterima i velikom količinom akcije i horora. Preporuka!

    8/10 

  • #3
    4 3

    postova:1
    flash @ 18.3.2012. 11:50
    Nije jedan od boljih filmova koje sam gledao ali definitivno je vrijedan gledanja. Za potpuni dojam svakako preporucam gledanje na velikom ekranu uz kvalitetan surround.
  • #4
    1 1

    postova:18
    alpi @ 20.3.2012. 22:36

    OldSchool

    Potpisujem sve što si rekao!

  • #5
    2 2

    postova:41
    borgia @ 2.4.2012. 19:51

    Film me nije razočarao, ali nije ništa posebno. Recimo "Na rubu divljine" sa A. Hopkinsom i M. Baldwinom na sličnu temu je mnogo bolji.

    Ipak, film je napet, L.Neeson standardno dobar, a scena pada aviona veoma dobro snimljena i drago mi je da sam ju doživio u kinu. Animacija vukova je nešto što je veoma traljavo napravljeno, moglo bi proći da smo u 2002., 2003. ali uz današnje mogućnosti animacije kojima svjedočimo čak i kod nekakve B produkcije ovo je trebalo biti mnogo bolje.

    Sve u svemu, za ljude koji idu češće u kino ovo nije loš izbor, ako pak odlazite sjesti  pred veliki ekran tek nekoliko puta godišnje, preskočite ovaj naslov.

     Ocjena 6/10

  • #6
    4 5

    postova:7
    luketinski @ 12.5.2012. 20:42

    razočarenje...Liam mi ne liči na akcijsku zvijezdu,uloga mu loše leži i sve je tako jadno da sam u pola skoro otišao van....

    izbjegnite jer vam neće ostati u sjecanju dulje od 3 sec

  • #7
    3 3

    postova:158
    fantasma13 @ 23.3.2013. 16:24

    uopće ne razumijem toliki izlijev razočarenja u nekim recenzijama. film je čisto gledljiv i u dovoljnim količinama uzbudljiv.  vrlo solidan !

  • #8
    4 2

    postova:416
    taurus @ 16.1.2014. 22:32

    Egzistencijalna drama koja navodi na promišljanje o najbitnijim stvarima u životu svakoga pojedinca.Neeson vrlo dobar kao čovjek u potrazi za duševnim mirom nakon gubitka voljenje osobe.Pustoš i okrutna hladnoća Aljaske simboliziraju zapravo stanje njegovog duha,ispraznost njegove duše,jer on reprezentuje biće koje je izgubilo smisao života te luta sniježnim bespućima u potrazi za okončanjem svog mizernog bitisanja.Film sjajno ilustruje odbacivanje materijalnih motiva u ljudskome umu i potencira vraćanje na one osnovne,najvažnije životne misli vodilje (porodica) dolaskom u bezizlaznu situaciju.Mnogi su vjerovatno očekivali svojevrsni Taken sa vukovima pa su stoga ostali razočarani,međutim kvalitet ovoga ostvarenja leži u njegovoj jednostavnosti,u solidno napisanim likovima koji posjeduju jasnu motivaciju za svoje postupke te univerzalnoj poenti da je porodica najveće bogatstvo u našim životima.

  • #9
    1 3

    postova:2
    denis vuk @ 27.2.2015. 22:22

    Meni je film odličan !! 8,5/10
    Malo da je zavrsetak bolji,ali sve ostalo odlicno

    GLEDAJTE 

  • #10
    3 2

    postova:1473
    buffalobill @ 27.2.2015. 22:48

    ne znam za svrsetak,ali pocetkom bi se trebali pozabaviti aktivisti za zastitu ljudske pameti ,naime sad vidim da je opravdana akcija onih za zastitu vukova..
    jedan usamljeni vuk napada nekoliko vrhunskih predatora iliti ljudi,i sad ti gledaj film dalje...
    mislim da ce u ovom slucaju reklame kojima ce rtl bombrdirati ovo djelce biti uvjerljivije..

  • #11
    1 9

    postova:258
    alexije @ 27.2.2015. 22:59

    ne gubite vrijeme s tim filmom ni na rtl-u, ni igdje drugdje. 2/10.

  • #12
    0 2

    postova:1
    kilroy @ 17.3.2017. 21:19

    Film je za mene vrlo dobar, Liam je ovdje odlično odglumio, zadnja scena je odlična i jedva čekam nastavak ovog outdoor filma. Liamov najbolji film ipak je Rob Roy. ...... za razliku od onih gluposti u 96 sati kad on spašava kćer i pritom prebija sve živo i mrtvo oko sebe..... živi trash.

  • #13
    0 0

    postova:1962
    aya @ 18.3.2017. 0:50

    Ponovno pogledah u nadi da ću popraviti prvi dojam, ali uzalud. Kao što borgia gore reče, na tu temu "Na rubu divljine" je daleko bolji. Više od 6,5 ne dam.

  • #14
    1 1

    postova:1
    max sakota @ 1.2.2019. 22:31

    Jedan od niza loših holivudskih uradaka po formuli recikliranja dijaloga i monologa iz drugih filmova sa drugim temama. Neuvjerljiv prikaz preživljavanja u divljini. Snimljen da prodajom u svjettskoj mreži ostvari dobru zaradu filmskoj ekipi i zadovolji glumačku narcisoidnost velikih zvijezda koje misle da su supermeni.

  • #15
    0 0

    postova:348
    masina @ 25.10.2020. 0:20
    Film je ok. Volim filmove “u prirodi”.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala