Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Planet majmuna: Postanak

1 2 3
  • #1
    0 2

    postova:377
    gestapo @ 16.7.2011. 11:27
    Ovo bi moglo biti dobro!?
  • #2
    0 0

    postova:48
    oldschool @ 6.8.2011. 23:14

    Pogledavši prvi trailer nisam bio previše zagrijan za film još uvijek pod lošim dojmom smeća koje nam je servirao Tim Burton prije desetak godina, no drugi trailer koji je ponudio "malo više" potjerao me sa sinom u kino. Planet majmuna je kultni film i ja sam kao klinac odrastao na filmu i seriji koji su izazvali mnoge kontraverze i kulturološka pitanja te sam se stvarno nadao filmu koji tu ideju i priču mogu prenesti u modernije doba. Ovaj film to uistinu i jest! 

    Sama priča gdje genetički unaprijeđeno, vrlo inteligentno, mladunče čimpanze ( Cezar ) odrasta u ljudskom domu, razmažen i odgajan poput djeteta, odrasta u biće koje iz infantilne inteligencije sazrijeva na emocionalno poražavajući način do odraslog i svjesnog da su njegov i svijet njegovog ljudskog oca nespojivi te započinje samostalnost i revoluciju za sebe i svoju vrstu je odlična i svi elementi koji vode kroz priču imaju smisla i rade dobro. 

    Već duže vremena nisam imao priliku pogledati film koji tako uspješno manipulira osjećajima. Emocije se podižu kroz radnju i stvarno razumijemo i suosjećamo sa Cezarom, emocije su stvarne, iskonske. Scena kada napušten i očajan Cezar nacrta obris prozora iz svoga ljudskog doma na zidu ćelije, za mene je vrhunac onoga što scenarist i režiser mogu postiči u gledatelju.

    CGI je doveden do savršenstva i možemo se diviti kako u jednom filmu gdje nema niti jednog stvarnog majmuna spoj snimanih materijala i CGI elemenata rade savršeno.

    Sada kad razmišljam unatrag i pokušavam pronači neku ozbiljniju zamjerku filmu stvarno nemogu. Andy Serkis koji je već primio hvalospjeve o svojoj interpretaciji Goluma u Gospodarima Prstenova ponovno je odradio nešto iznimno, no finalnu notu Cezaru ipak nije dao on već CGI i izvanredno oblikovanje tog lika od strane scenarista i režisera. Ostatak glumačke ekipe odradio je solidan posao, nitko ne odskače ali isto tako sve je korektno.

    Moram izdvojiti scenu kada Will, njegov ljudski otac, dođe po Cezara u utočištu životinja i kada Cezar zatvori vrata i odluči ostati jer shvaća da su njihovi životi i svjetovi nespojivi, možda je jedna od najsnažnijih scena koje sam vidio godinama. To je jedna od onih tema, motivacija koje su iznad života, poput slobode koju traži Spartak, poput odgovora koje traži Hamlet, poput vjetrenjača protiv kojih se bori Don Quijote. Ta scena spada u onaj tračak genijalnosti koji tražimo u filmu ili bilo kojem drugom umjetničkom djelu. Katarza koja se stvara kroz takve snažne scene jest ono što umjetnost čini umjetnošću. Kapa dolje...

    Ima još puno toga što bih mogao reči o filmu no na vama je da odete u kino i pogledate sami. Vrijedi pogledati. 

    Planet Majmuna: Postanak - 8/10 - Svakako pogledajte!

  • #3
    1 1

    postova:96
    hypnotoad @ 7.8.2011. 7:58
    Hvala ti, @OldSchool! Wink Bacit ću oko... ma i dva.
  • #4
    0 1

    postova:377
    gestapo @ 9.8.2011. 3:27

     Nakon  Oldovog komentara fakat nemrem nist napisati :) i totalno se slazem sa tobom osim u ocijeni filma!

    Nemrem vjerovati da sam pogledal film koji je meni osobno savrsen od glume ,radnje,efekti(presavrseni),pocetka,kraja ma sve!Jako dugo jedan film nije ostavil toliki utisak u meni kak ovaj!Definitivno ovaj film osobno spada medu naj filmova koje sam gledal!Jako je zanimljivo gledati kak je sve pocelo,ljudska arogantnost, a najvise sto mi se dopalo je ta osijecajnost ,emocije koje su toliko dobro prikazane i docarane gledatelju!

    Moja ocijena je 10/10 !

  • #5
    0 2

    postova:2916
    gorlock @ 9.8.2011. 21:20

    Film ima snažnu priču, koja nam još jednom govori kako je čovjek sam sebi najveći neprijatelj.

    I ja sam ljubitelj ovih filmova, nazvat ću ga SF majmunijadom. 

    9/10 

    Inače film nisam pogledao u kinu, ali ću svakako otići pogledati ga. 

  • #6
    0 0

    postova:599
    lordadamko @ 9.8.2011. 22:50

    ajd molim prepopruke...koje filmove iz ove sage moram pogledat da bi mi full sjela prica?

    pogledo sam samo ovaj, vjerovatno remake: Planet of the Apes (2001) s Mark Wahlbergom...

  • #7
    1 1

    postova:2916
    gorlock @ 10.8.2011. 0:12

    Evo ti ovdje popis filmova

    https://mojtv.hr/forum/search.aspx?t=1&q=planet%20majmuna

     Taj koji si gledao i izvorni Planet majmuna sa C Hestonom ja preporučujem i naravno ovaj najnoviji. 

     A ostale možeš i ne moraš. Ako ti legne original i ovaj novi onda ih pogledaj sve. 

  • #8
    0 0

    postova:377
    gestapo @ 10.8.2011. 0:18

    ajd molim prepopruke...koje filmove iz ove sage moram pogledat da bi mi full sjela prica?

    pogledo sam samo ovaj, vjerovatno remake: Planet of the Apes (2001) s Mark Wahlbergom...


    LordAdamko

    pa bas puno ti nebude igrala uloga ako pogledas stare da bi ti ovaj full sjel,jer se na nista neveze na stare filmove osim imena cimpaze a i oni koji su gledali stare filmove znaju da je nastal filmski paradoks nepoklapanje price ali to je najmanje bitna stvar(osobno meni)!Moj savjet ti je da ih pogledas kronoloski od prvog iz 1968 -e pa  sve do danasnjeg ( postanka)!
  • #9
    0 1

    postova:71
    g_6 @ 10.8.2011. 1:48

    ja...ja...ja... neznam šta da kažem. film je... ovo je za mene film filmova. doslovno sam više od pola filma bio naježen, a na nekim djelovima blizu suza. pogledao sam stotine filmova ali stvarno! i još kraj

    Cezar is home. Cry

  • #10
    0 0

    postova:599
    lordadamko @ 10.8.2011. 8:54

    hvala na prepouraka...ja sam mislio da je to sve nekako povezana prica...a koliko sad mogu shvatit od vas samo je koncept pametnih majmuna sl ostalim...

    meni bi i pasalo na nepogledam same originale jer da vam nelazem razmazila me moderna tehnologija, tesko mi se vratit na staro...al da je povezana prica odgledo bi ih...

  • #11
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 10.8.2011. 9:32

    hvala na prepouraka...ja sam mislio da je to sve nekako povezana prica...a koliko sad mogu shvatit od vas samo je koncept pametnih majmuna sl ostalim...

    meni bi i pasalo na nepogledam same originale jer da vam nelazem razmazila me moderna tehnologija, tesko mi se vratit na staro...al da je povezana prica odgledo bi ih...


    LordAdamko


    nemoj preskočiti onog iz 1968., ništa se ne može mjeriti sa njim. vjeruj mi neće ti biti žao, ako ga pogledaš Smile             

    aa ovog novog još nisam pogledao, ali svakako hoću Smile

  • #12
    0 2

    postova:27
    djule @ 10.8.2011. 12:57
    sjajan film, preporučam obavezno.
  • #13
    2 1

    postova:2527
    bearfoot @ 11.8.2011. 15:32

    nažalost, ne mogu podijeliti oduševljenje filmom s dosadašnjim autorima komentara...

    prvo, CGI ispod razine već viđenog, naročito kod mladog Cezara,

    cijela priča predvidljiva i bez iznenađenja i obrata koji bi uspjeli trgnuti iz letargije, kako gledatelja, tako i samu radnju filma,

     SPOILER

     KrajnjeneuvjerljivoponašanjelikaRodmanaprema"ljubimcu"kojegjeodgojioiothraniikojjejedinstven,štojejasnosvakometkoima kućnogljubimcaitoobičnumačkuilipsa,paganebiostavioutamonekomaziludanima...sve skupa vrlo neuvjerljivo

    SPOILER END

    za artikulirani govor potrebno je više od povećane inteligencije, potrebno je tisuće godina evolucije... 

    emocije?? ne znam baš, nekako sam više emocija vidio u filmovima s majmunima-glumcima uobičajene inteligencije...

    istina, bilo je glupo za očekivati da bi ovaj film bio na razini bilo koje verzije "prijašnjeg-nastavaka", bilo dramaturški, bilo scenski, bilo glumački...ali lijepo se bilo  nadati...

  • #14
    2 0

    postova:127
    maestroxxx @ 11.8.2011. 19:31
    slažem se s prethodnim komentarem,puno pohvala a nevidim nekog razloga,budimo iskreni puno boljih filmova je ove godine već bilo u kinima,može se pogledat al nemojte puno očekivat
  • #15
    2 0

    postova:127
    maestroxxx @ 11.8.2011. 19:33

    nažalost, ne mogu podijeliti oduševljenje filmom s dosadašnjim autorima komentara...

    prvo, CGI ispod razine već viđenog, naročito kod mladog Cezara,

    cijela priča predvidljiva i bez iznenađenja i obrata koji bi uspjeli trgnuti iz letargije, kako gledatelja, tako i samu radnju filma,

     SPOILER

     KrajnjeneuvjerljivoponašanjelikaRodmanaprema"ljubimcu"kojegjeodgojioiothraniikojjejedinstven,štojejasnosvakometkoima kućnogljubimcaitoobičnumačkuilipsa,paganebiostavioutamonekomaziludanima...sve skupa vrlo neuvjerljivo

    SPOILER END

    za artikulirani govor potrebno je više od povećane inteligencije, potrebno je tisuće godina evolucije... 

    emocije?? ne znam baš, nekako sam više emocija vidio u filmovima s majmunima-glumcima uobičajene inteligencije...

    istina, bilo je glupo za očekivati da bi ovaj film bio na razini bilo koje verzije "prijašnjeg-nastavaka", bilo dramaturški, bilo scenski, bilo glumački...ali lijepo se bilo  nadati...


    bearfoot
    najbolji komentar do sad
1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala