Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Kraljev govor

1 2
  • #1
    2 1

    postova:150
    manon @ 6.2.2011. 22:16
    Upravo sam došla iz Cinestara u Rijeci. Film je prva liga, preporučam ga svakako pogledati. Istinski prikazana osobna drama zbog mucanja bivšeg engleskog kralja, oca sadašnje kraljice, toliko je dobra i duboka da vas dirne do srca. O njegovom čuvenom govoru upućenom građanima Ujedinjenog kraljevstva ne treba ni govoriti, dira u srce. Bio je na kraju pravi engleski gospodin kralj, ostao uz narod u Londonu kada im je bilo najljepše. Bravo! za kralja, za film, za režisera, za glumca! Smile
  • #2
    2 1

    postova:513
    bozoli @ 6.2.2011. 23:21

    Colin Firth je već osvojio nekoliko "manjih" nagrada za karakterizaciju George-a VI (iliti Đuru Wink). Moram priznati da mi je film malo prerazvikan. Mislim, film je dobar, nema šta. Ali nije da sam nakon toga dobila neki određeni utisak. Baš i poput Kraljice (H. Mirren), čini mi se da javnost vapi za najmanjim sitnicama iz kraljevskih života, toliko da su spremni uzdići jedno solidno ostvarenje do remek-djela. Čini mi se da su Winter's Bone i Black Swan mnogo originalniji i snažniji filmovi nego Kraljev govor.

    Colin Firth jest fantastičan u ovom filmu. No imam malu dozu sumnje da ga ove godine zapravo retrogradno nagrađuju jer su ga prošle godine zaista preskočili za ulogu koja je po mojem mišljenju bila mnogo zahtjevnija, ali i mnogo kontroverznija, možda i do te mjere da konzervativni Britanci nisu bili sigurni kako bi tona kraju završilo i koju bi poruku poslalo. Film se zove A Single Man, a Colin Firth glumi homoseksualca koji izgubi ljubav svog života u automobilskoj nesreći.

  • #3
    1 1

    postova:60
    trinity @ 7.2.2011. 9:23

    Gledala u samo tri dana (nestrpljiva kakva jesam) King's speach, Black Swan, 127 Hours, The figter, Winter's bone i The kids are all right, i moram priznat da mi se, obzirom da sam ovaj gledala NAKON 127 Hr. izgubio u tome, tj. toliko sam bila oduševljena s 127 Hr, potresena, ladica do poda-  tako moćno, da mi je Kings u usporedbi ostao...hmmm...wtf? What's the big deal? I inače nisam ljubitelj 'British Royal Family'  filmova, nekad imam osjećaj da samo o tome i snime film svake godine kako bi se pobralo par Oskarćića, ali eto...funkcionira.

    jedino što je stvarno istina je da Colin definitivno zaslužuje biti nagrađen, i da sam, iako me film nije raspametio, itekako svjesna koliko je čovjek odlično odradio posao.

  • #4
    1 1

    postova:2528
    bearfoot @ 9.2.2011. 18:30

    Rush je bolje odglumio, Firth nije baš najbolje spojio grofov temperamet s mucavošću, film je dobar, iznenadio sam se kad sam vidio da traje blizu 2 sata....zanimljivo je ono sa slušalicama i muzikom....

  • #5
    1 0

    postova:513
    bozoli @ 9.2.2011. 20:56

    Gledala u samo tri dana (nestrpljiva kakva jesam) King's speach, Black Swan, 127 Hours, The figter, Winter's bone i The kids are all right, i moram priznat da mi se, obzirom da sam ovaj gledala NAKON 127 Hr. izgubio u tome, tj. toliko sam bila oduševljena s 127 Hr, potresena, ladica do poda-  tako moćno, da mi je Kings u usporedbi ostao...hmmm...wtf?

    trinity

    Hahaha, ja sam to isto napravila, ali sam to "rastegla" u tjedan i pol. Od svih nominacija za Oscara još samo nisam odgledala Priču o igračkama 3 (i mislim da ni neću). Ali među svim tim filmovima, 127 sati mi nije bio ni trećinu tako dobar poput Winter's Bone i Crnog labuda!
  • #6
    1 0

    postova:60
    trinity @ 10.2.2011. 11:16

    Hahaha, ja sam to isto napravila, ali sam to "rastegla" u tjedan i pol. Od svih nominacija za Oscara još samo nisam odgledala Priču o igračkama 3 (i mislim da ni neću). Ali među svim tim filmovima, 127 sati mi nije bio ni trećinu tako dobar poput Winter's Bone i Crnog labuda!
    bozoli

    Zaboravila sam spomenut još 'The social network', i on je bio stisnut u ta tri dana filmskog maratona i podočnjaka do poda. Išla sam ga gledat prek k. (kojeg nemam), jer sam mrzitelj facebooka i svega vezanog uz isti, ali moram priznat da sam ga na kraju baš s guštom odgledala. Simpa mi je Jesse Eisenberg, sav zmotan, i mislila sam da će film bit totalna katastrofa, al je baš gledljiv. Čisto ok. u usporedbi s nekima koji su razvikani, a grozni, negledljivi.

    Iskreno, o 'Black Swan-u' uopće ne znam što da mislim. Na momente dosadno, na momente genijalno...meni 127 bolji.

  • #7
    2 0

    postova:94
    interceptor87 @ 14.2.2011. 18:30
    odličan film...
  • #8
    1 0

    postova:2528
    bearfoot @ 18.2.2011. 14:00

    Zaboravila sam spomenut još 'The social network', i on je bio stisnut u ta tri dana filmskog maratona i podočnjaka do poda. Išla sam ga gledat prek k. (kojeg nemam), SurprisedSurprisedjer sam mrzitelj facebooka i svega vezanog uz isti, ali moram priznat da sam ga na kraju baš s guštom odgledala. Simpa mi je Jesse Eisenberg, sav zmotan, i mislila sam da će film bit totalna katastrofa, al je baš gledljiv. Čisto ok. u usporedbi s nekima koji su razvikani, a grozni, negledljivi.

    Iskreno, o 'Black Swan-u' uopće ne znam što da mislim. Na momente dosadno, na momente genijalno...meni 127 bolji.


    trinity
    sviđaš mi se....SurprisedTongue out
  • #9
    2 0

    postova:2528
    bearfoot @ 19.2.2011. 21:03
    ponovno sam gledao film, sad vidim da sam previše pažnje poklonio kralju i njegovom mucanju i potpuno zanemario Goeffry Rusha, koji je u stvari iznio cijeli film i u stvari ga učinio interesantnim...
  • #10
    1 0

    postova:514
    fox89 @ 2.3.2011. 18:47

    genijalno snimljen film. gluma i glazba te toliko uvuku u film da svaki put kad kralj ne može progovoriti počinješ osjećati neku nelagodu. zaslužen oscar za režiju.

    što se tiče glume, firth je stvarno briljirao, ali nebi to bilo ni u pola toliko dobro da nije bilo isto tako genijalnog rusha pokraj njega.

    stvarno mi je film bio ugodno iznenađenja, nisam očekivao tako emotivno nabijen film. preporuka svima koji još nisu pogledali :)

  • #11
    1 0

    postova:112
    entina @ 14.3.2011. 20:52

    I meni se film jako svidio. Mislim da je Firth odlično prikazao problem mucanja, a to sigurno nije bilo lako.  

    Pomalo nelagodan i mučan, a opet pun simpatičnih dijaloga (pogotovo između njega i Rusha). Nema niti jednog jedinog trenutka koji mi je bio glupast i suvišan. Jednostavno sjajan film. 

  • #12
    1 0

    postova:71
    g_6 @ 3.9.2011. 13:39
    Film je odličan. Sigurno nije bilo lagano glumiti kralja koji muca. Bilo mi ga je teško gledati kad pokušava nešto reći, a ne može. Smijao sam se kad je doktorova žena došla kući, a ono žena kralja pije čaj za njezinim stolom :D To se ne događa baš svaki dan
  • #13
    4 0

    postova:2916
    gorlock @ 1.1.2013. 13:48

    Izuzetno dobro obrađena tema - mana s kojom se teško nositi osobito kad se radi o utjecajnim osobama. Što se pak tiče glume - predobro ostavi dojam na gledatelja kao da glumac doista i muca.

    Preporuka za večeras HRT 1.

  • #14
    4 6

    postova:129
    nena kereš @ 3.1.2013. 11:25

    Ništa, ali baš ništa posebno dobro nisam vidjela u filmu..osrednje ostvarenje.

  • #15
    3 7

    postova:167
    apex @ 3.1.2013. 14:14
    @nena kereš apsolutno se slažem s tobom :)
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala