Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Predsjednička igra

1
  • #1
    2 0

    postova:70
    mocca @ 3.1.2010. 20:10

    Zanimljiv film. Definitivno vrijedan ulaznice.

    Prijevod naslova?!

  • #2
    0 0

    postova:97
    mala_vila @ 4.1.2010. 17:29


    Eeeeee, i ja se to puno puta zapitam. Cijeli scenarij će neki od njih prevest' bez mane, a kad dođe red na naslov, kao da stave povez na oči i na blef prstom gađaju kolokacije i idiome u nekom mega-rječniku. Ja jesam za slobodan prijevod... ponekad... recimo u slučaju kada se barem 50 ljudi te struke složi da je taj isti prijevod u redu. U redu su mi, recimo "Osmi putnik" ili pak "Vrtlog života", ali evo i nekih koje baš ne cijenim:

    Notting Hill - Ja u ljubav vjerujem

    Sweet Home Alabama - Šminkerica sa sela

    Exit Wounds - Do kraja

    The Last Boyscout - Prljavi igraju prljavo

    Driven - Divlja vožnja

    The Body - Potraga

    The Parole Officer -  Ovo nije nemoguća misija

    Sexy Beast - Posljednja pljačka

    Warlock - Ratna sreća

    M - Grad traži ubojicu

    Sensless - Kemijski orgazam

    White Men Can't Jump - Veliki hakleri

    Double Team - Dream Team

    Two Weeks Notice - Dva tjedna za ljubav

    Reality Bites - Zagrizi život

    The Score - Tko je kome smjestio

    Whole Nine Yards - Ubojica mekoga srca

    Very Bad Things - Gore ne moze

    Fools Rush In - Brak na brzaka

    The Devils Own - Sjeme zla

           ...i za kraj...

    O Brother Where Art Thou - Tko je ovdje lud
    senilno_magare

     
    Najbolji mi je M.... koji prijevod! Laughing
  • #3
    1 0

    postova:70
    mocca @ 4.1.2010. 18:36

    Ma super!!! :) Ne mogu odabrati top 5 prijevoda .. mozda Double Team, Sweet home Alabama, Whole Nine Yards, The Score i, tvoj favorit, Tko je ovdje lud?! :)

    ili It could happen to you - Napojnica od 2 milijuna dolara i American Beauty - Vrtlog zivota

    A tek prijevod One Hour Photo (ovo me je osobno pogodilo jer sam radila na filmu) - Zabranjene fotografije?!?!

  • #4
    1 0

    postova:2527
    bearfoot @ 20.3.2011. 3:17

    ugodno iznenađenje, odlična spy drama,

    temelj za priču bila je stvarna CIA-ina agentica povezana s uzrocima rata u Iraku,

    otprilike na pola filma sam već kužio tko bi mogao biti izvor, ali nije mi umanjilo napetost i dramu,

    biti će još repriza na HBO, preporučam

  • #5
    0 0

    postova:21
    tihomil @ 20.3.2011. 12:53
    Dobar. 7/10.
  • #6
    3 0

    postova:416
    taurus @ 4.2.2013. 13:45

    Vrlo dobar politički triler o moralu,profesionalnom integritetu kao i beskrupuloznosti američkog pravosudnog sistema(i političkog u cjelini).Fundament fabule su zakulisne radnje i spletke kojima se SAD-ova administracija služi sa ostvarivanje svojih interesa i širenja svoje verzije demokratije u svijetu.Backinsale izvrsna kao hrabra i istrajna novinarka čija harmonija porodičnog života biva kompromitovana njenim suprostavljanjem agresivnoj pravosudnoj aparaturi.Zanimljivo je,barem meni,bilo vidjeti i Rossa u ulozi "brižnog" supruga.Poruke koje ovo ostvarenje šalje jesu da se velike sile ne obaziru na moral ili pojedinca u sprovođenju zacrtanih ciljeva kao i da na sudovima vrlo često ne dobijemo pravdu već samo presudu.

  • #7
    1 0

    postova:4
    vitez @ 2.12.2013. 17:31
    Vrlo dobar film
  • #8
    1 0

    postova:1
    indira salkica @ 3.12.2013. 9:02

    Super film. A i glumci.

  • #9
    1 0

    postova:242
    smarkovi @ 3.12.2013. 15:47
    Dobar film koji vrijedi pogledati
  • #10
    0 0

    postova:1090
    yuma @ 26.6.2016. 0:52

    Kate FANTASTICNA!  Ostali glumci ok. Zanimljiv film više radi priče o samoj dosljednoj novinarki,  njenim usponima i padovima i njenom privatnom životu, nego konkretne priče o CIA-i, predsjedniku, novinarskoj etici i tim stvarima jer je u tom smislu film šupljikav. 7/10. 

  • #11
    0 1

    postova:1473
    buffalobill @ 27.6.2016. 10:21

    gledao sam ga sinoc po drugi put iz dokolice,ne znam u kojoj mjeri je inspiriran nekim slicnim dogadjajem,ali me film izmrcvario vise nego sto je patila doticna novinarka,nesto izmedju bijesa,osjecja nemoci,nevjerice i velike sumnje u nabrijanost cijele price,kraj je potpuno sulud i prelazi u SF

  • #12
    0 0

    postova:1090
    yuma @ 27.6.2016. 15:22

    Kraj ne da je sulud, nego potpuno van pameti! Hvala što si to spomenuo buffalo, jer sam ja zaboravila, odnosno nije mi se dalo puno raspredat jer film to ne zaslužuje. Pogledat da - al ne pod svaku cijenu.

  • #13
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 27.6.2016. 17:06
    nema na cemu,pa i ja sam zaboravio koji je "agent' druker i sokirao se po drugi put
  • #14
    0 1

    postova:1
    liam2 @ 14.9.2017. 4:01
    End not that it's fucking, but completely out of mind! https://appnaz.com/android/rgrhcl-indira-mane-ver-.--com.rgrhclrkanr.administrator.kanasinamane
  • #15
    1 0

    postova:348
    masina @ 15.12.2018. 17:42
    United states of a secret service... Kad ameri krenu o principima povraca mi se.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala