Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Igre gladi: Šojka rugalica - 1. dio

1
  • #1
    5 2

    postova:416
    taurus @ 22.11.2014. 20:16

    Svakoj revoluciji je potreban zaštitni znak,simbol sa kojime se potčinjene mase mogu identificirati i iz kojega mogu crpiti motiv i snagu da bi nastavile borbu za slobodu.Ta premisa je osnova ovoga,gotovo pa dramskog,ostvarenja.Naime,"Igre Gladi" kao svojevrsno oruđe kojime je vladajuća elita sijala strah i represiju su iza nas te,stoga,ovoga puta nemamo mnoštvo dinamičnih,akcionih scena iz arene smrti već se "akcija" odvija unutar samih protagonista.Sa preživljenim traumama,svaki od njih se suočava drugačije ali je neupitno da su protekla dešavanja,iz korjena,izmjenila njihove živote i dovela ih do zaključka da put na kome se sada nalaze ima dva moguća kraja,smrt režima ili njih samih.

    J.Lawrence još jednom,naizgled prirodno i bez napora,interpretira širok dijapazon emotivnih stanja,od razumljivog posttraumatskog stresnog poremećaja sa početka filma,preko neodlučnosti u prihvatanju svoje nove životne uloge do straha za voljene osobe te naposlijetku i hrabrosti neophodne za nastavak borbe.Njena uvjerljivost je ono što nam takvu distopijsku budućnost čini "realnijom" jer bez  obzira na vrhunski prateći ansambl glumaca njezin lik je fundament i srž svega mada je u konačnici ta simbioza vrhunskih izvedbi krucijalni faktor koji izdiže ovaj serijal daleko iznad razine uobičajenog tinejdžersko-ljubavnog ostvarenja.

    U ovome dijelu,dakle,naglasak je stavljen prvenstveno na propagandni,psihološki rat između tirana i pobunjenika kao i jednu dublju psihoanalizu glavnih aktera te istraživanje njihovih individualnih motiva za rušenje postojećeg sistema.Gledatelji neupućeni u materiju sigurno neće postati fanovi serijala sa ovim filmom ali za obožavatelje "Hunger Gamesa" "Mockingjay" će,vjerujem,biti emotivan uvod finalni dio priče.

  • #2
    3 7

    postova:35
    agram87 @ 23.11.2014. 17:02
    Gledo prvi dio i nikako mi se nije svidio bas zbog ove radodajke jenifer...sumljam imalo da ce mi se i ovaj nastavak svidjet iako izgleda puno zanimljivije..neznam zasto ali ja ovakve fimove trpam u kos sa onim glupostima tipa sumrak sage...uglavnom gluposti za pubertetlije
  • #3
    3 6

    postova:2527
    bearfoot @ 8.3.2015. 14:25

    obaranjem dvije hightech letjelice lukom i "jednom" strijelom, ovaj nastavak nije puno odmakao od prethodnika, prvenstveno neuvjerljivošću, a zatim i preglumljenim emocijama glavnog lika.... upravo to preglumljivanje glavnog lika ili glumice, ističe potpunu nazainteresiranost ostalih likova ili glumaca, koji se protežu kroz ovu sve neuvjerljiviju priču kako se bliži kraj...to njeno deranje prepuklim hrapavim glasom a kamena lica iritantno je do bola...spomentu ću i posipane bijele ruže po ruševinama...mislim stvarno...davati ovom filmu, ili priči, bilo kakve socijalno angažirane tonove je infantilnije od samog filma....

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala