Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Carstvo Sunca

1
  • #1
    4 1

    postova:264
    filmofil1983 @ 25.5.2014. 18:01

    -Remek dijelo Stevena Spielberga prvi je njegov ratni film.Od šest nominacija za nagradu Oscar nažalost niti jedan nije osvojio.Ratna drama o dječaku koji ostaje odvojen od roditelja u japanskom logoru tokom Drugog svjetskog rata prva je uloga sada već slavnog Cristiana Balea.

    -Uznemirujuća i snažna priča od samog početka pokazuje sav Baleov talenat koji je još dodatno potvrdio u kasnijim ulogama.Jon Malkovich u ulozi švercera također briljira već svojom pojavom a naravno i glumom.

    -Malo sam se iznenadio da ovo remek dijelo nema niti jedan komentar na ovom forumu.Ne propustiti!

  • #2
    1 1

    postova:72
    okigala @ 18.6.2016. 11:10

    Carstvo sunca najbolji je Spielbergov film. Tko nije pustio suzu nije ljudsko biće. Veličanstven film.

  • #3
    2 6

    postova:57
    clauden @ 18.6.2016. 12:56

    Još jedan u nizu Spielbergovih polupromašaja. Iritantni Bale i razvučena priča rezultirali su mlakim filmom. No, da ne bude sve loše, Spielberg je ipak sa ovim posljednjim Bridge of Spies pokazao da može napravit dobar film. Netko za čitave karijere ne uspije ni to.

  • #4
    1 1

    postova:392
    samuraj @ 18.6.2016. 22:44

    Većinom dobar i dirljiv film, a isto tako na poneke trenutke dosta monoton, blijed i izgleda kao da se počima polagano gubit. Po mojem mišljenju vrline su ipak izgurale mane i krajni dojam je pozitivan. Bale je već tada nagovjestio da će jednom postati veliki glumac, a Spielberg je dokazao da može napraviti dobar film i izvan SF žanra po kojem je tada bio poznat.

  • #5
    1 1

    postova:237
    pisatel @ 20.6.2016. 12:49

    Carstvo (japansko) je atmosferičan i na dijelove umjetnički film o temi subjektivnog viđenja rata od strane jednog zapravo razmaženog dječaka.

    Dječaka prikazuje svojom ulogom C. Bale, za što bi se moglo raspravljati da li mu je to čak i najbolja uloga uopće.

    Malković odlično izvodi svoju tešku i karakterno vrlo uvjerljivu ulogu, dok je prikaz japanaca tog vremena u filmu relativno dobar.

    Detalji su relativno dobro prikazani, iako dosta toga je prilagođeno i pomalo možda nabacano u filmu u želji da se prikaže što više na jednom mjestu pa tako još i ta atmosferičnost uzima maha i film je možda i nepotrebno razvučen na taj način.

    Kinematografija je osobito dobra kao i na trenutke zahtjevni zvučni efekti i nezaboravna glazbena (velška) tema koju je teško izbrisati iz glave.

    Glavna tema filma koja se provlači je oduševljenje borbenim zrakoplovima koje očito Spielberg dijeli.

    Glavni lik je na trenutke iritantan i naporan baš kakav bi zapravo i trebao biti ako ćemo zapravo, pogotovo prema priči i okolnostima.

    Zato stvar spašava stariji japanski mladić sa kraja filma i poruci koju film na taj način šalje.

  • #6
    5 0

    postova:112
    fiorano @ 29.8.2018. 9:53

    Apsolutno savršenstvo od filma. Prodoran, dubok, emotivan, sjajna glazba. Uvijek ga rado pogledam.

  • #7
    0 1

    postova:66
    bolinjero @ 29.8.2018. 18:17

    Konačno i jedan dobar film Švarcenegera.

  • #8
    3 1

    postova:186
    boatenga @ 29.8.2018. 22:23

    Bale je odličan..Upečatljiv..Zapamtio sam ga u ovom filmu, te posebno zainteresirano popratio njegove prve filmove kao odraslog glumca..

    Film sam prvi put gledao u kinu..

    Da je tko drugi radio film, a ne spilberg, film bi bio i bolji..

  • #9
    2 0

    postova:92
    ichglotztv @ 6.3.2019. 19:32
    Film sam pogledala davno i ostao mi je u sjećanju kao jedan od najboljih filmova koje sam ikad pogledala. Pripremite maramice.
  • #10
    3 0

    postova:1130
    mario @ 6.3.2019. 20:40

    Je da traje sto godina ali ovo mi je jedan od filma koji uvijek mogu pogledati. Malo je sappy i onako tipično Spielbergovski manipulira osjećajima ali on zna to tako izvesti da ti uopće ne smeta već se pustiš da te nosi.  Soundtrack - čista petica.

    Sa scene koju su mislim svi zapamtili, još kad pročitaš lyrics. :'(

  • #11
    0 1

    postova:186
    boatenga @ 7.3.2019. 13:13

    Te godine sve oscare je odnio The Last Emperor od Bertoluccia..

    Zasluženo!

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala