Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Neprijatelj

1
  • #1
    5 0

    postova:416
    taurus @ 9.5.2014. 21:28

    "Enemy",najjednostavnije rečeno,predstavlja portret psihički duboko podijeljenog čovjeka.Naime,film prikazuje njegove unutarnje konflikte sa odgovornošću kroz,bukvalno,dualne manifestacije njega samoga.Redatelj,čitavim tokom ovog izuzetno specifičnog ostvarenja,kako kroz verbalne tako i vizualne simbole opisuje prezir ili čak možemo reći i pobunu glavnog lika protiv autoriteta odnosno diktatura,kako ih sam imenuje.Međutim,pravo pitanje koje nam redatelj Villeneuve postavlja jeste:"Šta je za glavnog protagonistu filma reprezent diktature"?Odgovor leži u onome što glavni lik i njemu slični vide kao "oduzimača" ili "uništitelja" njihove slobode,fizičke i duhovne,njihove kontrole nad vlastitim životom i konačno njihove individualnosti.

    Nakon,kritičkog ali i komercijalnog uspjeha "Prisonersa" Villneuve dokazuje da je majstor psihologije svojih likova kao i da minimalističkim,gotovo bezličnim,pristupom u pogledu lokacija na kojima snima uspješno nadoknađuje često odsustvo dijaloga što je naročito izraženo u Enemyu.Gyllenhall pod njegovom palicom blista i,čini se,kao da kroz ova dva filma pokazuje najbolje strane svoga glumačkog talenta..

    Preporuka za ljubitelje težih,psihoanalitičkih triler-drama.

  • #2
    0 2

    postova:104
    filmofil2004 @ 10.1.2016. 18:51
    Donekle je ovo ok,ali nisu trebali da ekraniziraju Saramaga covjek je genije.
  • #3
    0 0

    postova:104
    filmofil2004 @ 11.1.2016. 9:37

    @taurus Pa lako mu je je bilo napravit psihoanalitički triler prema Saramagovoj knizi.Mislim zakaj je uopće pokušavao napravit ovaj film.

  • #4
    0 0

    postova:348
    masina @ 12.3.2020. 22:51
    Huh?
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala