Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Ponovno u igri

1
  • #1
    4 5

    postova:416
    taurus @ 23.1.2014. 22:37

    Trouble with the Curve je sportska a ujedno i životna drama koja se kroz lik mrzovoljnog i na karijeru orjentisanog čovjeka,bavi čestom pojavom u modernom dobu - međusobnim otuđenjem članova porodice.Ono dolazi kao posljedica brzog životnog ritma i nemilosrdne poslovne konkurencije.Lik koji tumači Eastwood i njegova kćer (A.Adams) su toliko emotivno udaljeni jedno od drugoga da se gotovo svaki njihov razgovor završava nesporazumom ili svađom.Dijalozi između ta dva pomenuta lika su emotivno nabijeni i reko bih dosta utemeljeni u realnosti tako da zaista i stičemo dojam da gledamo pokušaj komuniciranja između dvoje hroničnih radoholičara koji su igrom slučaja otac i kćer.Film je na momente malo "usporen",ta progresija spašavanja i popravljanja njihovog "službenog" odnosa je postupna i ponekad i "bolno" spora međutim upravo zbog toga i djeluje uvjerljivo,odnosno Eastwood i Adams svojim izvedbama doista nalikuju na konfrontirane članove jedne prosječne porodice.U pitanju je jedno poučno ostvarenje koje nam govori o važnosti porodice odnosno neophodnom uspostavljanju balansa između privatnog i poslovnog života.

  • #2
    1 6

    postova:2527
    bearfoot @ 12.2.2014. 18:32

    kao i svaki Clint-ov film plijeni pažnju od početka do kraja, njegov ostrajeli i ogorčeni lik dominira, a sporedni  likovi ga uvjerljivo nadopunjuju, izuzev Justin-ovog lika, on je nekako višak... nekako mi se čini da je Amy-in lik trebao biti glavni lik...   neusiljeni i smisleni dijalozi...ali...kao u svakom filmu slične socijalne pozadine previše se naglašava ta "trauma" izazvana lošom obiteljskom  anamnezom...

  • #3
    3 5

    postova:158
    fantasma13 @ 24.5.2015. 21:12

    više manje, sve clintove filmove trebalo je staviti pod zajednički nazivnik. ono, nije nikad trebao niti prestat biti prlajvi harry. jer čini mi se da se sve to ponavlja; umirovljen, mrzovoljan lik, već viđen u million dolar baby, gran torino itd, , već viđeno u bezbroj filmova  udaljavanje od vlastite porodice, posebno kćeri..

    a opet s druge strane, ne možeš odolit ne uživat u svakom od njih.. clint je unikatna faca !

  • #4
    0 0

    postova:242
    smarkovi @ 24.7.2019. 19:56
    Zaista neznam tko prevađa naslove filmova,ovo je još jedan takav biser.Film je inače vrijedan za pogledati
  • #5
    6 1

    postova:507
    pandaboy @ 25.7.2019. 18:57

    Film nisam gledao, ali ne vidim što fali prevedenom naslovu...

    po opisu - bejzbol skaut, odgađa mirovinu, ponovno uspostavlja odnose s kćeri... vraća se u igru doslovce i metaforički. Ima više smisla nego doslovce prevesti "Trouble with the Curve", gdje koliko malo znam o bejzbolu "curve" se odnosi na vrstu/tip bacanja lopte da zavara udarača svojom putanjom. Ta igra riječi na našim područjima nebi prošla, plus, "Nevolja s krivuljom" zvuči kao matematička romantična komedija :D

  • #6
    0 7

    postova:128
    key @ 28.7.2019. 10:47

    Prijevod je po obicaju promasen i nema bas nikakve veze s originalom, ispravan prijevod bi glasio problem s felsanom. Inace nisam za to da se naslovi filmova uopce prevode.

    Film je tipican Eastwood, mediokritetstvo u vrh glave koje nam se pokusava nametnuti kao vrhunac kvalitete, a blize je ispodprosjecnosti. Clint po obicaju citavu karijeru glumi s jednim te istim izrazom lica (i to mu uvijek prolazi sto dovoljno govori o njegovoj publici) pa tako i u ovom potrosnom uratku kojeg smatram jednim od njegovih boljih ostvarenja.

    5/10

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala