Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Cvjetovi rata

1
  • #1
    5 0

    postova:416
    taurus @ 21.1.2014. 23:01

    The Flowers of War se bavi,nama Europljanima manje poznatom temom,Drugim japansko-kineskim ratom(mogli bismo reći i praktično uvodom u Drugi svjetski rat u Aziji).Naime,nacistički pandan na dalekom Istoku bili su,imperijalistički nastrojeni,Japanci a najgnusnije zločine koje su počinili odigrali su se na teritoriji Kine.Film emotivno ne štedi publiku već joj čitavim tokom radnje servira niz stravičnih i eksplicitno prikazanih nedjela i svireposti koje su zapravo univerzalni zaštitni znak bilo koje "pobjedničke" strane.Apsolutno odsustvo milosti,morala ili bilo kakve pozitivne ljudske značajke odnosno ta sadistička i animalna strana čovjeka prikazana u ovome filmu,na momente,nas naprosto navodi na osjećaj gađenja prema ljudskome rodu u cjelini.Priča prati običnog čovjeka koji se nalazi u klasičnoj situaciji egzistiranja na pogrešnome mjestu u pogrešno vrijeme.Postavši svjedokom genocidnih i brutalnih zločina nad nedužnim civilima,on prolazi kroz svojevrsnu transformaciju od klasičnog profitera i oportuniste do bića koje, kompromitujući sigurnost vlastitog života,pokušava spasiti živote drugih.Ova snažna drama kroz psihološke portrete glavnih protagonista kao i njihove karakterne promjene nastale u tim nenormalnim okolnostima potentno opisuje svu besmislenost i brutalnost ratova te nam,na kraju,ipak donekle vraća vjeru u čovječanstvo ističući kapacitet za žrtvovanje a time ujedno i iskupljenje (svih ljudi a naročito onih od kojih se to najmanje očekuje) kao najvažniju odliku svakoga pojedinca.

  • #2
    1 1

    postova:371
    cala @ 21.1.2014. 23:33

    da taurus,lijepo napisano,ratni film koji se fokusirao na jedan naizgled nebitan događaj koji opisuje stanje u Kini,okupiranoj od strane Japana,za vrijeme II sv. rata,u filmu se prvotno radi o požrtvovnosti u teškim vremenima,dok je rat kao rat u drugom planu,Christian Bale jako dobar,nazvao bih ga univerzalnim glumcem jer je sposoban glumac koji se prilagođava svakoj ulozi,tako da ne čudi njegova sve veća prisutnost tj. angažiranost u filmovima

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala