Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Elysium

1 2
  • #1
    0 6

    postova:264
    filmofil1983 @ 16.10.2013. 16:42

    napokon smo dočekali jedan dobar sf film!puno sam očekivao od filma "zaborav" no taj film me je totalno razočarao...."elysium" za razliku od spomenutog pokazuje da sf nije mrtav!u nekim momentima me atmosferom podsjeća na "pobješnjelog maxa" što ga svrstava u velike filmove..super izvedba  Matt Damona kao nosioca glavne uloge,no zato zamjerka ide Jodie Foster kojoj ne priliči ovakva uloga!no ovako dobrom filmu i ovu zamjerku možemo oprostiti.svakako pogledati!

  • #2
    4 1

    postova:2527
    bearfoot @ 17.11.2013. 13:11

    još jedno u nizu sf razočaranja i to iz aspekta fabule...tehnički je danas bilo kojem sf filmu teško naći ozbiljnjiju zamjerku ali pokapaju ih nesuvisle priče, glupi zapleti i još gluplji raspleti, nelogičnosti i nedosljednosti...prva ozbiljna mana ovog filma je spoj filmskih zvijezda s potpunim anonimusima u direktnom sukobu, druga je preskora budućnost za prsten u svemiru (što me sjetilo jednog istoimenog sf romana) i medicinske čarolije,, treća je....četvrta....peta je....ne da mi se pisati a i sve bi bili spoileri...svaki dio filma ima svoja pravila o povezanosti svjetova a ista nisu kompatibilna, da ne ulazim sad u geopolitičke i ekonomske besmislice koje su prikazane kao temeljne postavke ovog ipak premaštovitog svijeta, likovi i njihovi postupci nisu uvjerljivi i u neskladu su s okolinom...daleko od sf kvalitete prvog redateljevog filma, gledljivo ali preambiciozno djelo koje se izgubilo u besmislenim neuspješno povezanim idejama...dođe mi da uz teenage bulshit filmove otvorim i novi žanr u koji bi svrstao novije tzv sf uratke, npr science stupid fiction movie....šteta, jer u ideji ima materijala dostojnog kvalitetnog filma ali iz sasvim drugačije perspektive...perspektive prstena...

  • #3
    5 0

    postova:416
    taurus @ 1.12.2013. 18:18

    Razlog egzistiranja Elysiuma kao filma jeste da ukaže na podjele među ljudima na bogate i siromašne odnosno zdrave i bolesne.Ovo ostvarenje je zapravo svojevrsna alegorija na današnje stanje u Americi (SAD-u) koje je potencirano vještački kreiranom finansijskom krizom i koje ona velikodušno "izvozi" u ostatak svijeta.Ukoliko zanemarimo spomenutu poruku o nemoralnosti i nepravednosti podjela u društvu može se reći da je film prilično sterilan i beživotan.Mnogo je tu nelogičnosti počevši od toga da se bogata svemirska stanica štiti sa Zemlje ali ne visokosofisticiranim raketnim sistemima(što bi bilo za očekivati) već ručnim bacačima raketa(?!) do motivacije glavnih likova koja je upitna u većini slučajeva.U suštini ovo je još jedan film na temu pojedinac ruši društveno-politički poredak osim što u ovome nismo uopšte emotivno investirani kako u likove tako ni u fabulu u cjelini (iako su pokušali sa oboljelom djevojčicom da apeliraju na empatiju publike).Od glumačke ekipe niko se posebno ne ističe osim možda Copley-a kao negativca kojem sam poželio svaki puta kada ga vidim na sceni (i čujem) da mu neko otkine glavu-što valjda govori da je bio uvjerljiv.Uglavnom jedno bezlično ostvarenje koje osim što nudi prikrivenu sliku današnjeg društva u gobalu ne pruža ništa više kao umjetničko djelo.

  • #4
    1 0

    postova:542
    leon123 @ 31.12.2017. 22:03
    Ok filmic sa solidnim glumcima.Pravi sf film.I mene je podsjetio na puno toga. 7.9/10
  • #5
    0 0

    postova:228
    atlantiday @ 12.3.2021. 20:22

    Već na prvom gledanju bio mi je toliko dosadan, sa podosta već viđenih scena, da ga više nemam namjeru gledati.Osrednje odrađen, osrednje radnje i ako odlučite nešto drugo gledati, nećete puno propustiti.

  • #6
    0 0

    postova:14
    chunmin898 @ 24.3.2021. 9:27

    I regularly visit your website and find a lot of interesting information. Not only good articles, but also great comments. Thank you and hope your site grows stronger. atari breakout

  • #7
    1 1

    postova:348
    masina @ 29.8.2021. 22:46
    Film je prava sf akcija i ima propusta, naravno, ali bas zato sto je science-fiction, sve je dozvoljeno a specijalni efekti i animacija su superr odradjeni zahvaljujuci Neill Blomkampu koji je po meni najbolji kompjuterski animator i reziser danasnjice u ovom zanru, sto je i dokazao sa district 9 i ovim filmom. Neko je spomenuo da Jodie ne pase u ovom filmu. U potpunosti se NE slazem sa tim! Tko bi mogao bolje da odglumi “couldharted bitch”nego dobra stara ( jos uvijek utegnuta i sexi (barema za zenski svijet)) Jodie.
  • #8
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 1.9.2021. 7:17
    Jodie sexy??? Okeeeee.... :)(
  • #9
    0 0

    postova:348
    masina @ 16.2.2022. 18:26
    Zato sam rekao za zenski svijet, jer je u stvarnosti lezbi ;)
  • #10
    0 0

    postova:56
    amon321 @ 13.8.2022. 19:11

    city of EL

  • #11
    0 0

    postova:3
    johnathan @ 6.7.2023. 6:44

    basket random Film je, naravno, pravi naučnofantastični akcioni film sa problemima, ali pošto je naučna fantastika, sve je dozvoljeno, a Neill Blomkamp, koji je po mom mišljenju trenutno najbolji kompjuterski animator i filmski stvaralac u ovom žanru, napravio je fantastičan posao sa specijalnim efektima i animacijom. 

  • #12
    0 0

    postova:2
    handerca @ 12.7.2023. 6:40
    Essentially, this is a different movie about a person upending the social order, but we are not at all emotionally engaged in the individuals in this one. [url=https://octordle3.com]octordle[/url]
  • #13
    0 0

    postova:3
    podocen @ 12.7.2023. 6:48
    now,
  • #14
    0 0

    postova:3
    podocen @ 12.7.2023. 6:49
    this is a different movie about a person upending the social order, but we are not at all emotionally engaged in the individuals in this one.
  • #15
    0 0

    postova:3
    podocen @ 12.7.2023. 6:50
    Can you provide more information?
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala