Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Onjegin

1
  • #1
    1 0

    postova:6
    goldengreen @ 28.4.2013. 17:17

    Osmijeh Puškin

  • #2
    1 0

    postova:74
    sahalin @ 29.10.2013. 20:37

    odlična ekranizacija puškinovog romana. samo, ja bih rekla da je lik prije "zbunjen", neodlučan, ne zna što hoće, traži smisao, izgubljen, nego razočaran.

  • #3
    3 0

    postova:260
    franz88 @ 5.11.2013. 16:27

    ... gledao prvi put, pa ima neku nit samo ja nekuzim koju... lik je zivio duboko neki san, dok oko njega se događalo nesto sasvim drugo, pa kad se probudio prestao je biti sve ono kaj je bio, pa je htio nastaviti tim putem, no vec je bilo kasno, maca se udala za drugog, a on opet se vratio onom svom prvom stanju, razocarenja, samo kritike ljutnje itd...

    a sad ono bitno - Kaj je pjesnik htio reci na kraju ! wtf?

  • #4
    2 0

    postova:130
    krushka @ 5.11.2013. 16:56

    Puškinov roman stvoren je u razdoblju romantizma kada su se umjetnici, između ostalog, zanosili svime što je transcendentno, nedostižno, a ako su se time zanosili znači da te neke ideje, kao što je na primjer idealna ljubav ili žena, koju u ovom djelu utjelovljuje Tanja (prelijepa Liv Tyler, doduše s ponešto nezgrapnim ušima), nisu mogli realizirati, što zbog pretjeranog diviniziranja istog, što zbog stvarne nemogućnosti postojanja takvog nečeg. Rezultat je tzv.  "weltschmerz", apatija i otuđenost koji onda karakteriziraju takvog čovjeka.

    U nekom trenutku, valjda nakon nekakve faze sazrijevanja, u ovom slučaju, Onjegin shvaća da je imao ili lude sreće što je nabasao na takvu osobu ili da je napokon dovoljno smiren da shvati da se idealna ljubav u svijetu pojavljuje u vrlo neidealnom, lošim trenutkom maskiranom obliku i da je samo treba hrabro zgrabiti.

    Fiennes ponovno briljira, jer izgleda kao da je i sam takav i zapravo gotovo uvijek i glumi takve likove

  • #5
    1 0

    postova:130
    krushka @ 5.11.2013. 17:11

    Onjegin je tragičan junak, antijunak čak

  • #6
    2 0

    postova:260
    franz88 @ 5.11.2013. 19:31

    ..Krushka dao sam Ti lajk jer si to super opisala..

    kaj se tice tylerice osim usiju - koje si napisala, a ja nisam to primjetio alsam se nasmijao na to, no primjetio sam kak je debela ili je to od odjece onog vremena! nije sexi kak zna biti...

    a hod ondnosno nacin hoda Onjegina potsjeca me na hod Vlade Drakule!

  • #7
    3 0

    postova:130
    krushka @ 5.11.2013. 22:42

    Fala na malom zelenom.. i mislila sam da ne možeš podbacit!

    Nije Livica debela, barem tada nije bila, ( ne znam kak izgleda danas), nego je manekenskog ili dječačkog tipa građe pa nije lomna u struku, ima jači prsni koš i široka ramena, od kostura ne od mesa jer je mršava. Haljine koje je u Onjeginu nosila naglašavaju ramena što joj nikako nije trebalo.

    Ako ti se sviđa Demi trebala bi ti se sviđat i Liv, no dobro možda ti nije seksi jer izgleda prenevino, Demi je ipak fatalnog izraza.

    Fiennes je samo Draculin alterego.

  • #8
    1 1

    postova:80
    cor @ 5.11.2013. 22:57

    jako volim fiennesa ali me nekako ovaj film ne privlači. možda zbog l.tyler.

  • #9
    2 0

    postova:80
    cor @ 5.11.2013. 23:00

    @kruska- Fiennes je samo Draculin alterego.

    savršeno!

    slažem se.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala