Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Nepomirljivi

1 2 3
  • #1
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 14.2.2009. 11:04
    Na programu:
      18.2.2009 21:00 (HRT2)

    Već sam negdje pisao o ovom izvrsnom filmu, odlična priča, glumci, možda od mene pomalo i subjektivno, obzirom da mi je u western žanru nakon John Wayn-a, slijedeći Clint Eastwood, a upravo ovim filmom oživio je tada već pomalo zaboravljeni žanr.

    9,7/10   SVAKAKO GLEDATI

  • #2
    0 0

    postova:580
    arnol @ 14.2.2009. 11:06
    Na programu:
      18.2.2009 21:00 (HRT2)

    Već sam negdje pisao o ovom izvrsnom filmu, odlična priča, glumci, možda od mene pomalo i subjektivno, obzirom da mi je u western žanru nakon John Wayn-a, slijedeći Clint Eastwood, a upravo ovim filmom oživio je tada već pomalo zaboravljeni žanr.

    9,7/10   SVAKAKO GLEDATI


    gorlock
    Tu se slažemo oko ovog filma.
    Obavezno gledati. 

  • #3
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 18.2.2009. 20:42

    Mali podsjetnik na večerašnji odlični western sa elementima drame (po meni).

  • #4
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 18.2.2009. 21:39

    Eastwood je jedan od najvećih! Odličan glumac, još bolji režiser!

    Da moram birati, izabrao bih Eastwooda režisera.

    Nepomirljivi, Savršeni svijet, Mostovi okruga Medison, Ponoć u vrtu dobra i zla, Mistična rijeka...

  • #5
    1 0

    postova:1130
    mario @ 18.2.2009. 22:14

    Unforgiven mi je film kojeg uvijek mogu pogledati, Clint je zaista odradio majstorski posao. Što se mene tiče William Munny je postao ikona pravog westerna.

    Evo ga čak i u stripu, Saint of Killers, jedan od glavnih likova serijala Preacher inspiriran je Williamom Munnyem i onim "Man With No Name" likovima.

     

    Uglavnom, Clint je badass gdje god se pojavi :)

  • #6
    0 0

    postova:580
    arnol @ 18.2.2009. 23:06
    Odličan fim, još i moja omiljena kombinacija Clint glumac i režiser. 
  • #7
    0 0

    postova:541
    franz @ 18.2.2009. 23:36
    Odličan fim, još i moja omiljena kombinacija Clint glumac i režiser. 
    Arnol



    .. i moja isto omiljena kombinacija, film je meni odličan, ali kraj kad s puškicom stigne u birc, pa zasvira je najbolji!!..

    .. gledao sam puno puta film i uvijek ponovim!

     .. jednostavno mi se sviđa!

    .. von

    franz

  • #8
    2 0

    postova:2916
    gorlock @ 30.11.2010. 23:29



    .. i moja isto omiljena kombinacija, film je meni odličan, ali kraj kad s puškicom stigne u birc, pa zasvira je najbolji!!..

    .. gledao sam puno puta film i uvijek ponovim!

     .. jednostavno mi se sviđa!

    .. von

    franz


    franz

    prisjetimo se kraja onda.....

    "Who's the fellow owns this shithole ?" 

  • #9
    0 0

    postova:541
    franz @ 1.12.2010. 11:53

    .. legendarni Clint Wink

    .. no kraj je zakon, 

     - Tko je vlasnik ove kenjare ?!

    frik konobar; pa znate ja sam kupio sam..  BUUUUMMMM

     

     .. tako im treba kad petljaju di ne treba Laughing

  • #10
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 8.3.2011. 0:13

  • #11
    0 0

    postova:21
    tihomil @ 20.3.2011. 13:08
    Najbolji vestern.
  • #12
    0 0

    postova:5
    cloe @ 22.3.2011. 18:21
    legendarni Eastwood... uvijek odličan...Smile
  • #13
    0 0

    postova:5
    yugy @ 27.3.2011. 8:38

    jest da je odlican vestern ali ima boljih

    ugl.Wink vrijedi pogledati

  • #14
    0 0

    postova:377
    gestapo @ 31.7.2011. 1:31
    Eto pogledal sam ga nakon nekog vremena opet,i sta reci za za ovo remek dijelo koje ima presavrsenih zadnjih 15 minuta!10/10
  • #15
    0 0

    postova:114
    mersault @ 12.1.2012. 18:46

    Vidim da svi svršavate na kraj filma, al' mene je toliko razbijenio rasplet i tih zadnjih 10 minuta, da je potro svo ono jednoiposatno (koji minut duže) uživanje. Kompleksni likovi (bez klasične: apsolutno dobri/apsolutno loši podjele), odličan scenerij, jadan kraj - to bi bio moj rezime. Možda se nekim novim gledanjem i predomislim, al' stvarno ne razumijem šta se ovakvim krajem htjelo postić. Svjestan sam kako Eastwood-ovi filmovi često imaju šokantne krajeve: u "Mističnoj Rijeci" (čiji kraj, vidim po komentarima za taj film, je lak za zaboraviti i kod nekih forumaša nije ostavio dojam) je katarzičan  u svojoj surovosti, u "Gran Torinu" možda neočekivano tragičan, al' sve to  u tim filmovima ima svoj smisao, ali šta je smisao u tome da     SPOILER!!!      Munny dođe i na kraju pokoka sve?  

    Moj dojam je i bio da to Little Bill stvarno, kako na samrti i kaže, "nije zaslužio" (mada ni on u skladu sa kompleksnošću filma, nije izgrađen k'o neki 100% pozitivac), i koji je smisao toga da se Munny na kraju izvuče? Da je apsolutni negativac, i imalo bi smisla kao postizanje recimo nekog surovog kraja, da je pozitivac (što po meni nije) imalo bi smisla kao happy end, ali pošto je njegov lik izgrađen tako kompleksno, i pošto ga već počinje gristi savjest za sve ranije grijehe, nije li smisao filmova ovakvog žanra, da za loša djela na kraju likove stigne i određena kazna. Dakle dvije stvari ne mogu ić' zajedno: ili je lik Munny-ja trebao bit' surovije "napravljen", ili je trebao umrijeti (bilo bi mi drago, u skladu sa "realističnošću" filma nekom banalnom smrću).       SPOILER END

    Kada film završi onako kako ne očekujemo, često znamo reći da je film dobar zbog svoje nepredvidljivosti, ali u ovom slučaju moj je dojam: nepredvidljivo = glupo. No ne mogu glavu dati za tvrdnju da ga nekad neću gledati ponovo, i da neću promijeniti mišljenje, kako bilo trenutno čvrsto stojim iza svog viđenja.

    Paradoksalno, nakon ovog filma, još više cijenim Eastwood-a kao režisera. 

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala