Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Bijela Masajka

1
  • #1
    0 0

    postova:14
    padela @ 29.7.2012. 21:01

    Jako dobar film. Davno sam ga gledala, ali dojam je izvrstan!

  • #2
    0 0

    postova:422
    jana_banana @ 29.7.2012. 21:35

    Ako je to imalo slično knjizi - izbjegavati u šiiiirokom luku!

  • #3
    0 0

    postova:2
    matrix32 @ 30.7.2012. 10:36

    lose

  • #4
    0 3

    postova:1
    jelena kovačević @ 30.7.2012. 10:59

    presavršen film,gledala ga prije puno godina u kinu...i knjiga jeodlična (sva tri nastavka)..:D

  • #5
    0 0

    postova:8
    nephthys @ 30.7.2012. 15:49

    Ali, dragi ljudi, ako je ovo prema istinitom događaju (a jest), što se priče i njezinog smisla tiče, ne možemo baš govoriti koliko je loš film (ili koliko je loša knjiga). Drugo je ocjeniti dijaloge, glumu, rekvizite bla-bla-bla (u slučaju knjige, stil pisanja).

  • #6
    1 0

    postova:237
    pisatel @ 19.1.2016. 12:50

    Priča je izvan kategorije što se tiče filma, a pošto je ključan dio u svakom filmu tako i ovdje nije za zanemariti da ako je ovo bilo po stvarnom događaju da stvarno svaki komentar je suvišan...

    Sad film kao film i nije tako loš sam po sebi ako se izuzme priča.

    Ne znam zašto je ovaj film tako navodno dobar jer prikazuje perspektivu sniježno blijede Švicarke (pale sa Marsa možda ne samo Švi.)  koja je svoju nezavisnost i zapadnjačke ideale, prava i ideje išla provoditi u malom plemenskom selu usred ničega pošto je očito bila opčinjena plemenskim ratnikom zbog njegovog pogleda na svijet i zanimljivih razgovora.

    [spoiler]

    Ono kao ona je došla tu malo na egzotiku, a sad logično da dalje treba prilagoditi plemensku kulturu njenom viđenju svijeta...

    Tako je recimo mogla i u Sjevernu Koreju otići i otvoriti tamo dućan pa da vidiš poslije lamentiranja...

    Doduše nije ni ratnik bio neki sjajan lik ali sve u svemu film mi djeluje kao alternativan način ocjenjivanja ispravnosti nečije kulture sa višeg položaja u ime čega je toliko štete po svijetu i napravljeno širenjem "demokracije" i CocaCole.

    Mislim ili se ona može podrediti njegovoj kulturi ili on njenoj ili zajedno da odu na neko treće mjesto gdje će živjeti po svom, ne znam da li mi je nešto promaklo u tome svemu?

    [/spoiler]

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala