Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Buđenje

1
  • #1
    0 2

    postova:41
    borgia @ 28.6.2012. 17:26

    Dosadnjikav i spor film.

    Kad sam vidio trailer, činilo mi se da ću gledati nešto slično "Sirotištu" ili "Uljezima", no naslov ovog filma ne zaslužuje da se spominje u istoj rečenici sa spomenutim horor klasicima.

    Inače "Buđenje" ima sasvim solidnu potencijalnu priču, barem se meni činila zanimljiva ideja o mladoj ženi koja raskrinkava varalice koji se bvave  okultnim praksama. Sve se odigrava u depresivnom trenutku ljudske povijesti, neposredno poslje 1. svjetskog rata kada su ljudi u Engleskoj masovno umirali od gripe,a članovi njihovih obitelji tražili utjehu u spiritizmu. Potencijal filma nije ispunjen , barem što se mene tiče. Kao prvo ovo nije horor ,ima dosta napetih scena , ali niti jedna zaista strašna, ne znam koga bi ovaj film mogao zastrašiti. Scene u filmu su  razvučene ali bez nekog vidljivog razloga, nema tu stvaranja neke posebne atmosfere, jednostavno potenciraju osjećaj dosade kod gledatelja. Pred kraj filma sam već bio nervozan, pitao sam se kad će više film završiti , a nije pomoglo niti to što se polako gubio svaki smisao priče i onda napokon kraj, kraj koji  donekle uredno popunjuje brojne praznine u slagalici ovog trilera. Spomenut ću da je gluma bila ok , ali samo ok, čak me se niti glavna protagonistica R. Hall nije posebno dojmila, možda ne njezinom krivicom, možda jednostavno ona nije bila najsretniji odabir za ovu ulogu.

    Na kraju mi je bilo laknulo  kada su se svjetla u kinu upalila, mislim da neću upamtiti mnogo od ovog filma.

    Ocjena :5,5/10

  • #2
    0 1

    postova:422
    jana_banana @ 9.11.2012. 20:27

    @borgia - apsolutno se slažem s tobom - samo po meni to nije ni 4/10

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala