Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Most u Remagenu

1
  • #1
    0 0

    postova:311
    auran @ 29.11.2011. 15:20

    Most u Remagenu jedan je od najboljih (anti)ratnih filmova s temom Drugoga svjetskoga rata i definitivno jedan od najobjektivnijih u prikazu zaraćenih strana (u ovom slučaju Nijemaca i Amerikanaca) i to bez uljepšavanja, glorificiranja i patriotskih naboja. U središtu radnje su časnici i vojnici obiju strana koji su prisiljeni boriti se i ginuti za posljednji čitavi most koji preko Rajne vodi u Njemačku. Ovdje je zanimljivo napomenuti da se glumac Hans Christian Blech, koji u filmu igra njemačkog kapetana Carla Schmidta, za vrijeme Drugoga svjetskoga rata borio na istočnom frontu gdje je i zaradio svoj poznati ožiljak na licu. 

    Inteligentno vođena radnja, kretanje kamere, rakursi snimanja i pregršt spektakularnih prizora uspješno predočavaju napetu ratnu atmosferu zadnje godine Drugog svjetskog rata. Redatelj, snimatelj, tehnička ekipa, odjel za pirotehniku, kaskaderi, statisti i glumci podarili su nam film koji ni nakon 40 godina (snimljen 1969.) nije ništa izgubio na svojoj svježini i uvjerljivosti. Preporučujem za pogledati!     

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala