Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Ludi za oružjem

1
  • #1
    1 0

    postova:513
    bozoli @ 11.5.2011. 23:49

    Jeste li znali da u državi Michigan, USA (rodnoj državi redatelja Moora) postoji banka koja vam na poklon za učlanjenje daruje, ni više ni manje, nego pušku? Jeste li znali da najveći lanac trgovina u SAD-u, Walmart, prodaje metke poput kruha u dućanu, uredno poslaganog na policama na odjelu za alat? Jeste li znali da je ni puni tjedan nakon incidenta u srednjoj školi Columbine (24-oro ljudi ranjeno i 13-ero umrlo jer su se dva tinejdžera dočepala puški i metaka), slavni Charton Heston (Ben Hur, Planet of the Apes) je došao u isti grad održati govor na sastanku američke udruge National Rifle Association gdje je izjavio da jedini način kad će ostaviti pušku jest kada mu je drugi oduzmu iz njegovih hladnih, mrtvih ruku?

    Oružje ne ubija ljude, zar ne? Ljudi ubijaju ljude.

     Zašto onda u jednom američkom gradu blizu kanadske granice stopa ubojstava je preko stotinu na godinu, dok u kanadskom gradu iste veličine na suprotnoj strani granice šef policije broji umorstva u prethodnoj godini na prste ruke i zaključuje: "Dva. Imali smo samo dva ubojstva. Oba su riješena."

  • #2
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 12.5.2011. 10:02

    to je američki način života...

    križ u jednoj ruci i puška u drugoj...

    zato je Heston glumio u svakom filmu s biblijskom tematikom...

    to je takav način života i kultura nastala na genocidu,

     postoje danas snage u Americi koje se protive takvim "slobodama", ali su još uvijek u manjini,

    puno se tu novaca vrti...industrija oružja je u top 5 industrijskih grana Amerike

  • #3
    1 0

    postova:220
    gor @ 13.5.2011. 0:21

    Ma oni nisu normalni. Bio sam mjesec dana u Americi i jedinu erotiku koju sam vidio na tv je bila sisa u pola jedan ujutro i to zamagljena (cenzurirana). No oružje možeš kupiti gdje hoćeš i to skoro bez pitanja. Kao pokažeš osobnu i učlaniš se u neko društvo i automatska puška je tu.
    Reklama po cesti naravno koliko hoćeš, ali daleko najveća, a to je bio zbilja mega jumbo plakat na autoputu, je bio za automatsku pušku. No naravno da je žalosno da na kraju većinom pogibaju oni koji nisu ni krivi ni dužni.

  • #4
    0 0

    postova:605
    robertini @ 6.1.2012. 20:03

    A činjenica da je ovaj film PRETEŽAK za termin u 20:00 sati navečer?

    1 Michael Moore je premalo btw...Amerikanci su cicije koje su ponosne na svoju "grejt" country, a zadržavaju si tvrdoglavo pravo da spavaju s pištoljem pod jastukom Cry

    Možda zato im pravosuđe nije zakrčeno tužbama i prigovorima na sudska rješenja?

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala