Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Ne osvrći se

1
  • #1
    0 0

    postova:20
    robs @ 1.5.2011. 15:22
    Gledal sam film nedavno i mogu reči da je to jedan od najboljih filmova koji sam gledao u život. Več dugo znam da je razlika između Američkih i Europskih drama 1 naprema 100 i na svu sreču Francuske su drame najčešče još barem psiho drame ili triler drame. Ova jednostavno ima sve,Smile prekrasnu filmsku sliku , misterijoznu radnju i nevjerovatnu filmsku ekipu, ovo je jedan od filmova koji se ne propušta.
  • #2
    0 0

    postova:114
    mersault @ 2.5.2011. 9:43
    Gledal sam film nedavno i mogu reči da je to jedan od najboljih filmova koji sam gledao u život. Več dugo znam da je razlika između Američkih i Europskih drama 1 naprema 100 i na svu sreču Francuske su drame najčešče još barem psiho drame ili triler drame. Ova jednostavno ima sve,Smile prekrasnu filmsku sliku , misterijoznu radnju i nevjerovatnu filmsku ekipu, ovo je jedan od filmova koji se ne propušta.
    Robs


    Ma....ako je i bilo naznaka misterioznosti kraj filma ih je potpuno satr'o.

    Baš sinoć, prije nego sto ću odgledat' film, dvoumim se kako privest 1. maj kraju. S jedne strane Monica Belucci - nezaobilazna ˝literatura˝ u seksualnom sazrijevanju svakog tinejdžera naše generacije (s dobrim ukusom); s druge strane, Fordova socijalna drama - ˝The Grapes of Wrath˝ . Nažalost, izabrao sam prvo.

    Zbog jedne stvari Marini de Van skidam kapu: Onim deformacijama face i metamorfozama Sophie Marceau u Monicu Belucci, i obratno, uspjela je seks simbol generacije na trenutke učiniti jezivim (Monica Belucci i jezivo - zar stvarno upotrebljavam ta dva pojma u istoj rečenici??)

    Sam film pogodan je materijal za jednu od onih IMDB ˝mindfu*k movies˝ listi. Većina ovakvih pseudoSF filmova završava na dva načina. Jedan je onaj u stilu triler-drama s Jim Carrey-em u glavnim ulogama - ˝cijeli svijet se urotio protiv mene˝ raspleti. Marina de Van se odlučila za drugi: patetični rasplet u stilu nešto kvalitetnijih sapunica, i time ubila svaku mogućnost posmatranja filma kao nekog simboličkog konstrukta, mogućnost koju je sam zaplet i nudio kao moguću.

    Gledateljsko iskustvo mi govori da su ovakvi filmovi najefikasniji kada rasplet ostaje nekonkretizovan - kada je zaključak nedorečen.. no to s ovim filmom nije slučaj.

    Konačna ocjena: prosječno! 

    Monica Belucci vs John Ford. What was I thinking? Greška koja se ne smije ponovit'. 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala