Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Sve ih treba ubiti

1
  • #1
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 20.2.2022. 11:25

    Vrlo dobar akcijski film sa odličnim završetkom, sa odličnim Jean Calude Van Damme-om.

    Mnoštvo obrata sve do samog kraja iz perspektive onog tko priča priču. 

    No, osim Van Damme-a, privukla me tema filma. 

    Citiram sam početak filma, uvodni dio (prolog):

    "Godine 1991, porasle su tenzije između neovisnih država nastalih nakon raspada Jugoslavije. Tenzije su prerasle u niz etničkih ratova i pobuna koji su trajali od 1991 do 2001. U njima je poginulo 300.00 ljudi, a više je od milijun njih protjerano. Kada su NATO i SAD bombardirali Srbiju i Kosovo, zaustavili su rat i etničko čiščenje,no mnogi su ratni vođe i kriminalci izbjegli suđenje. Dok su sve veće obavještajne agencije lovile te kriminalce po svijetu, neki su uzeli pravdu u svoje ruke... Da osvete ubojstva svojih voljenih."

    Ovaj citat je uvod u film. Priča je ovo o klasničnoj osveti, o osveti nakon dugo vremena.

    Citat iz filma Godfather: " osveta je najbolja kad se servira ohlađena" Otprilke se radnja odvija upravo u ovom kontekstu. 

    Ovo je film u kojem "agent FBI-a" opisuje Tita kao komunističkog diktatora, film koji priča priču o Albancu - Fillipu (Jean Claude Van Damme)... 

    Svašta su oni izmiješali u ovom filmu, ali ako izostavimo detalje nama s ovih krajeva poznate, te ako ovaj film promatram isključivo kao film, ponoviti ću ovo je vrlo dobar akcijski film sa odličnim završetkom, film koji ljude sa "Balkana" prikazuje kao izrazito osvetoljubljive i opasne.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala