Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Mladi detektiv

1
  • #1
    0 0

    postova:17
    biokovo @ 9.2.2022. 23:35
    Kriminalisticki Misterija Detektivski Humor Vrlo neobična kombinacija I ispade stvarno dobar film. Nepretenciozan. Režiran u stilu nekadašnjih detektivskih stripova. Ali nemojte očekivati brus vilisa Razgovori su kratki kao u stripu Ima dosta naglašenih stvari koje se inače ne naglašavaju. Npr. Obično se naglasi pretjerano dramatiziranje u dijalogu ili pretjerana fizicka akcija. Ovdje je stripovski naglasen humor u dijalogu. Osim toga, glavni lik kao i u svakom stripu mora imati ili neku tajnu ili neki porok, a najčešće neke stare rane iz prošlosti koje mu obilježavaju karakter. Ovdje je sve to sadržano i uokvireno u vrlo gledljiv film. Opustite se i uživajte. Glavni lik nije super heroj, ali  ga okolina u nekoj mjeri tako doživljava pa čak i očekuje od njega da bude uspješan. Kao što Gotham city očekuje od Batmana da uvijek uspješno savlada svaki oblik kriminala ili kao što se od Spidermana očekuje da spašava sve sto može pa mu okolina odjednom zamjera sve i svašta ako slučajno ne stigne spustiti mačku sa drveta, a čim negativac uspije u svom kompromitirajućem planu, odmah zaboravi na sve dobro što je heroj ikad učinio. Ovdje se radi o neuspjelom odrastanju iako to zapravo nema veze sa godinama. Glavni lik ne moze odrasti, osamostaliti se potpuno i biti zadovaljan svojim zivotom i poslom (iako je sve to imao još kao dječak). S druge strane on je odrastao i fizički i psihički, ali tragedija iz djetinjstva ga vraća u prošlost i ne dozvoljava mu da ide naprijed. Iako je pitanje u čemu je on zapravo neuspješan. On je čak uspješan bio još kao dijete. Samo što od tada nije napravio neki novi iskorak. Prema tome ispada da ga okolina osudjuje samo zato što nije nastavio nizati nove uspjehe. Dosta zabavnih dijaloga i naracija samog glavnog lika u čemu se nije pretjeralo. Zanimljiv film pristojne dinamike. Nimalo dosadan.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala