Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Utoya, 22. srpnja

1
  • #1
    0 0

    postova:1091
    yuma @ 13.2.2021. 16:50

    Film koji je ostavio dubok i bolan utisak. Gledala sam ga ne znajući detalje o samom događaju. Početak je zanimljiv, ali postaje razvučen. Taman kad mi je došlo da ga možda i ugasim krenula je akcija. 

    Glavna glumica je fantastična! Nisu ni ostale uloge loše. Atmosfera je sumorna, Norveško ljeto je sivo i hladno, obala je gruba, more je odbojno i ledeno. Sve to pridonosi ukupnom dojmu. 

    Potresena sam, dugo nakon gledanja sam bila depresivnog raspoloženja i ljuta... Jedan idiot je uništio tolike živote u samo 72 minute. Radnja napada se odvija jednako toliko. 

    U nastavku spoiler, pišem o detaljima radnje. 

    Prvo, sviđa mi se što se akcija prikazuje gotovo dokumentaristički, mladi ljudi u kampu upravo pričaju o neposredno odigranom teror. napadu u glavnom gradu, kad odjednom netko počne pucati u njihovom kampu. Nikome do kraja filma nije palo na pamet da su ta dva napada povezana. 

    Super mi je što napadač kao osoba nije dobio nimalo pažnje u cijelom filmu, već se njegov čin prikazuje isključivo u zvuku i, tek pred kraj, s posljedicama (viđamo ranjene a na kraju i mrtve). 

  • #2
    0 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 15.2.2021. 11:59

    ...preporučam kao nadopunu , 22 july ,paula greengrassa. Manju dokumentaristički, ali također potresno iako je tu glavni lik, ubojica.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala