Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Skriveno

1
  • #1
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 15.2.2020. 20:06
    uh Haneke na trecem veceras,prvo remek djelo Ljubav, a onda Skriveno
  • #2
    0 0

    postova:49
    bruce_lee @ 16.2.2020. 12:48
    Puno pitanja ostaje neodgovoreno što me pomalo smeta jer redatelj nije dao neku naznaku tko salje kasete,. Mozda je sin, mozda je stari koji se ubio. Ali koji je motiv onog koji salje te slike. Imam osjecaj da je laurent napravio jos nesto svom nesudjenom polubratu. Naslov je potpuno opravdan s te strane. Sada kada ponovo razmisljam u prikazu videa s kaseta bilo je ubaceno par scena u kojima djecak, mislim da je to polubrat, pljuje krv u wc-u i kao da mu je lice razrezano. Pa onda kad se pojavi njegov sin i zeli razgovarati, odu u wc i na licu sina se vidi oziljak... Puno toga se signalizira ali slabo se objasnjava. Citava obitelj cini se nesto skriva. Majka moguce da ima aferu, starog muci nesto iz djetinjstva, a na kraju vidimo da sin prica sa mladim alzircem sto opet sugerira da i on nesto mulja. U nedostatku komunikacije sve ostaje potisnuto a gledatelj sam mora odluciti koji su motivi likova i sto koji skriva.
  • #3
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 16.2.2020. 13:00

    cini se da je kod Hanekeovih filmova uvijek tako

  • #4
    0 0

    postova:256
    karter @ 16.2.2020. 14:33

    Niti jedan hanekeov film nisam gledao dvaput, tako niti ovaj. Međutim na mene su cache i bijela vrpca ostvarili najbolji dojam, izuzetni filmovi, amour mi je naprimjer nije sjeo i jednostavno mi se ne sviđa, jedva sam ga pogledao do kraja. Možda da ih sve ponovno pogledam bi revidirao stajališta. Jučer sam mislio ponovno gledati ovaj cache međutim čvojek treba biti u raspoloženju za njegove filmove oni ipak zahtijevaju određeni napor, tako da ipak nisam bio spreman za dozu hanekeova sadizma prema gledateljima. Međutim sve pohvale hrt3 što su se odlučili na ciklus. Bijelu vrpcu i učiteljicu klavira bi pogledao još jedanput ako naravno vrijeme dopusti.

  • #5
    0 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 16.2.2020. 19:51

    ...mah, sve je u tom filmu...ali malko skriveno...kako i je u stvarnosti. Odnosi francuzi-arapi, bogati-siromašni, samozadovoljavajuči-arhaično religijski, nekad-sad, djetinjstvo-odraslost, osvješteno-paranoično, laž-istina...itd.

    Haneke Nas ogoljuje i stavi pred ogledalo i....ble, viđu kretena.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala