Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Ulzanin prepad

1
  • #1
    0 0

    postova:507
    pandaboy @ 8.9.2018. 23:58

    Premda nisam prepoznao namijenjenu alegoriju o Vijetnamskom ratu, film je definitivno krvoločan prikaz rata. Pun nasilja, rasizma, udaljen od moralnih načela i jednostranog favoritiziranja.

    Nevin i naivan časnik koji ulazi u pravi vojnički život, saznaje realnost rata i gubitaka te odgovornost svojih odluka. Konjica koja se bori po svojem učenom protokolu protiv nepredvidljivih Apača gerilaca, ostarjeli ali odličan u ulozi B. Lanchester kao stariji, iskusan vojnik i strateg... 

    Lako je povjerovati kako je ovo film R. Aldricha, koji je među ostalim snimio i „Dirty Dozen“ i „Attack!“ jer i ovaj vestern ima tu neku macho čar kao i ti filmovi.

    Nije moj najdraži vestern, ali mi je najbolji vestern s Lancesterom, a i općenito prokleto dobar film.

     
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala