Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Tri plakata izvan grada

1
  • #1
    6 3

    postova:507
    pandaboy @ 23.1.2018. 22:29

    Ne bavi se misterijem ubojstva koliko se bavi gubitkom, mržnjom i ostalim posljedicama koje iz njega proizlaze i po još kojim jednako „veselim“ temama, te utjecajem triju kontraverznih plakata na građane u maloj zajednici Ebbinga i lavinu događaja koji su pokrenuti njihovim postavljanjem.

    Izbjegava biti klišej „građani protiv nesuosjećajne vlasti“. Glavni lik jest žrtva, no film podsjeća da žrtve mogu biti „teške“ osobe i da nije uvijek lako s njima izaći na kraj. Policija jest prikazana kao hrpa seljačina, no postepeno iza njihovih mana se otkriva da ipak imaju humanosti u sebi. Jak scenarij u kojem nijedan lik nije nužno u pravu niti onakvim kakav se isprve čini, karakterizacije i promjene kroz koje likovi prolaze su ono što mi čini ovaj film istaknutim.

     
  • #2
    1 5

    postova:126
    fdrdf9 @ 23.1.2018. 22:38

    Booooooooooooooriiiiiiiiiiiiiiing

  • #3
    2 0

    postova:507
    pandaboy @ 24.1.2018. 10:14

    dud kmon, kakvi su ovo spojleri odmah na početku teksta, not cool

    True... htio dati upozorenje da netko ne uđe u film očekivajući nešto totalno drugačije kao što sam ja, a nisam pri tome razmišljao kako sam time napisao spoiler. Trebao sam drugačije formulirati komentar. Moj bed... Evo, prepravio malo, thx što si svratio pažnju na to.

  • #4
    3 2

    postova:1475
    buffalobill @ 25.1.2018. 19:49

    nemam sta dodati onome o cemu pise pandaboy,malo me zasmetala ona scena s napadom na policijsku stanicu-Rambo 1,ali film je ok

  • #5
    0 1

    postova:392
    samuraj @ 28.1.2018. 1:39

    U malom sam zaostatku s ovogodišnjim filmovima što zbog manjka vremena što zbog toga što nisam ni našao neke čije bi me teme podhitno natjerale na gledanje. Odlučio sam se prvo za ovaj večinom jer mi se tema nakako čini zanimljiviom od ostalih.

    Nemogu puno toga napisati o ovom djelu, jer nije nešto posebno kompliciran ni sadržajan. No mogu reći da mi se dosta svidio unatoč tome što sam uvijek skeptičan prema filmovima koji su unaprijed predviđeni za najviše nagrade. Tema filma je viđena već jako puno puta, ali je ovdje definitivno drugačije prikazana što je naravno plus. Gluma odlična, likovi odlično okarakterizirani, atmosfera prikladna za temu. Jedino što mi se nije dopalo to je billo tu i tamo poneka oscar-kliše referenca na političke i društvene odnose u Americi, prvenstveno zbog toga što je to uvijek kao neka ulaznica za oscare. Ali dobro nije toga bilo previše. Simbol tih panoa kao borba nemoćnog pojedinca protiv životne i društvene nepravde je lijepa alegorija.

    Svatko tko ga još nije pogledao nek ga pogleda, ali neka nikako ne očekuje nekakav detektivski triler s dinamičnom radnjom punoj preokreta i uzbuđenja. 

  • #6
    1 2

    postova:126
    fdrdf9 @ 17.2.2018. 22:20

    Pokušaj kopije brace Coens, neuspio

  • #7
    3 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 18.2.2018. 18:53

    ....neznam šta reč...nepotreban film,iskrojen oko mučne tragedije,bez glave i repa. Zamiljivi likovi, i to je to, oscara...ne,mora bit bar 20 boljih filmova.

  • #8
    2 1

    postova:1130
    mario @ 6.3.2018. 12:44

    Jasno mi je zašto su Rockwell i McDormand dobili Oscare, zbilja zasluženo.

    Što se filma tiče,

     

    Soundtrack mi je također pun pogodak, na trenutke ima taj neki Ennio western štih ali opet se odmah čuje taj Burwellov prepoznatljivi zvuk. A tu su Townes Van Zandt i Joan Baez tako da ost-u moram dati čistu peticu.

  • #9
    1 0

    postova:2528
    bearfoot @ 11.3.2018. 1:11

    svakako bolji film od one ribe vande...jaka priča, jaki likovi a nisu plošni i povrsni, svaki prizor otkriva nesto novo o njima iako im bas to umanjuje uvjeljivost pa i uvjerljivost cijele priče do kraja filma, a pogovo prizori pretjerano brutalnog policajca nisu "realan" dio filma...ipak, gluma, atmosfera i neocekivani kraj zapusili su dosta tih rupa...

  • #10
    0 1

    postova:114
    mersault @ 11.3.2018. 11:55

    Mislim da bi se taj "problem" riješio jednom malom sitnicom - da se pored drama, kriminalistički doda i komedija. Ne znam za ostale, ali ja ga gledam između ostalog i kao komediju. Ipak, vjerovatno bi takvo nešto, u filmu ivakve tematike, zbog svetog slova političke korektonsti bilo tabu učiniti. Također nisam siguran da bi to kod tebe napravilo bitnu razliku, jer si čini mi se i na drugom filmu istog autora (koji jest okarakterisan kao komedija) dao sličan sud.

  • #11
    0 0

    postova:2528
    bearfoot @ 11.3.2018. 13:43
    Ne znam baš za komedija?!?!, Pa čak ni crna, sarkazam je pak dobar dio dijaloga i monologa...iako, puno toga se u filmu opravdava nama nepoznatim prošlim odnosima i vezama medju likovima ove male sredine, gdje se svi poznaju, ipak, uz policajca još je i prizor gdje sin izvuče nož na oca nasilnika...film pun kontradiktornih riješena, u jednom trenutku likovi su na rubu ludila, u drugom visoko društveno osviješteni filantropi
  • #12
    1 1

    postova:606
    robertini @ 10.11.2018. 23:12

    glavna junakinja jako podsjeća na moju ex šeficu iz Konzuma

    Dosadnjikav film, vulgaran, crne atmosfere, nošen karizmom Mcdormandice i Harlesona

  • #13
    0 0

    postova:1475
    buffalobill @ 11.11.2018. 12:56

    haha gadno,ma fim je precijenjen

  • #14
    1 0

    postova:242
    smarkovi @ 15.11.2018. 14:29
    Meni je film odličan.I sigurno nije dosadan.No o ukusima se ne raspravlja.
  • #15
    0 0

    postova:10
    boris123 @ 3.12.2021. 22:07

    Film je vrlo dobar, no ne robuje previše Hollywoodskim klišejima, što neke očito zbunjuje.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala