Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Korczak

1
  • #1
    0 0

    postova:1091
    yuma @ 30.10.2016. 16:35

    Film koji uglavnom vješto balansira između nevine poetičnosti i gorke realnosti. Bez obzira je li doktor Goldszmit fakat bio tako dobar i jednostavan čovjek, ono što možemo vidjeti u filmu potiče nas na maštanje o idealnom svijetu i bez problema budemo uvučeni u taj odnos dijete-roditelj i da pomislimo WOW koliko ljubavi netko može imati...  Ovom filmu stoga je istovremeno i mana i vrlina to idealiziranje likova  (ne samo doktora nego većine Židova u filmu). S jedne strane imaš osjećaj da gledaš bajku za odrasle (doista je užitak gledati masu scena punih ljubavi), a s druge strane te ti i ljuti jer film nema namjeru biti bajka nego realan prikaz života napaćenog naroda... iz tog razloga 7/10. Film je dobar u mnogim tehničkim aspektima, al sam taj motiv je nejasan.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala