Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Velika iluzija

1
  • #1
    1 1

    postova:237
    pisatel @ 17.5.2016. 14:46

    Nisam imao neka očekivanja od ovog filma, no Renoir je ovdje uspio iznijeti priču koja se naizgled vrti oko bijega no zapravo otvara brojna mnoga pitanja tako da je glavna tema filma u neku ruku sporedno sredstvo za nošenje radnje.

    Glavno pitanje je što je to velika iluzija?

    Dakle da li su to razlike u klasama, predrasude, granice, ljubav, mir ili rat koji se vodi oko tuđih interesa elite?

    Zanimljivo prikazuju se pogledi raznih ljudi na rat i međusobne odnose te njihove sličnosti i različitosti, jedna od tema je i propast plemstva koje je u tom vremenu živjelo još u jednoj od iluzija za što se sve mogu iznijeti brojne usporedbe do današnjeg vremena.

    Za tako stariji film im puno zanimljivih trenutaka kao i npr. kada likovi komentiraju kako se ne može prepoznati granica i zaključuju da  je to još jedna čovjekova iluzija koju je postavio, za koju priroda ne mari...

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala