Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Batman v Superman: Zora pravde

1 2 3
  • #16
    1 3

    postova:108
    lukas abramović @ 30.3.2016. 12:14

    Ja sam veliki fan DCa, ali ruku na srce, ovo je moglo puno bolje.

    Prvih sat i pol, malo pokazuju Batmana, malo Supermana, tako da nijednog nema dovoljno dugo da bi se čovjek uživio u radnju. Onda se njih dvojica šoraju deset minuta i na kraju se zajedno bore sa onom Luthorovom kreaturom.

    Osobno smatram da je i Wonder Woman moglo biti malo više osim u završnoj borbi, ali iduće godine izlazi njen samostalni film pa mi to neću uzet toliko za zlo. Nije mi se svidjela ni Affleckova prezentacija Batmana, Bale je kao Batman bio puno prirodniji i bio je baš onakav Batman kakvog znamo iz stripova. Affleckov Batman mi je nekako, doslovno, prebrutalan on uopće u cijelom filmu (naručito u sceni gdje je Batman nosio kaput u pustinji) ne žali da na nekoga i zapuca i napravi totalni masakr kad god mu padne na pamet. Svi koji iole znaju pravog Batmana znaju da on ima jedno pravilo (nema ubijanja ili puštanja nekog da umre), samo se sjetite scene iz The Dark Knighta gdje je Bale spasio Jokera i sve će vam biti jasno.

    No ipak, Eisenbergova prezentacija Luthora me ugodno iznenadila. Mislim da bi on možda i mogao povući neku nagradu za najbolju sporednu ulogu. Ali kad sam ga vidio u traileru s kosom, cijelo sam se vrijeme ubijao od znatiželje kako je on to postao ćelav, a u flimu je to postao na najbanalniji mogući način.

    Ocjena: samo zato što sam fan DCa 8/10

  • #17
    3 1

    postova:228
    joker12 @ 30.3.2016. 21:20

    Uh, što reći. Tri godine iščekivanja, spekulacija i film je konačno ovdje. Ja sam ga kao DC-fanboy jaako iščekivao i... Što reći. Prije svega bih rekao da ovo ne smatram lošim filmom. Ima puno gorih superherojskih filmova (Green Lantern, Daredevil, nova Fantastična četvorka...). Ali dali je ovo film koji ćemo svrstati među najbolje superherojske filmove - nije. Film ima svojih sjajnih trenutaka, ali i svojih mana. Ben Affleck me oduševio svojom izvedbom kao Batman. Ja kao veliki Bale fan moram priznati da je Ben bolji i više sam uzbuđen oko njegovog samostalnog filma nego oko Justice League. Također me ugodno iznenadio Jesse Eisenberg kao Lex Luthor. Uvodna scena me oduševila i u glavi sam mislio kako bi ovo mogao biti superherojski film koji smo čekali od Viteza tame. Nažalost nije. Postalo je dosadnjikavo i izgubio je onaj žar s početka filma. Bitka Batmana i Supermana je dobra, ali nije epic showdowm koji smo svi očekivali. Jako mi se svidjela Gal Gadot kao Wonder Woman i svakako sam dobio volju pogledati njen samostalni film. Sve u svemu, komplicirana radnja koja je na trenutke dosadna, vizualno perfektno, Ben Affleck sjajan...

  • #18
    0 1

    postova:34
    dario zoric @ 31.3.2016. 1:30

    nisan gleda film jos, ali pretpostavljan da nema tog naboja i sarma u filmu kao sto smo ocekivali.mislin da je to po meni glavno jedna od prve 2 stvari sta fali ovom filmu, aaa pogotovo za velike fanove betmena i supermena.meni je batman apsolutno jako jako drazi od suprmena. to jest zanimljiviji

  • #19
    1 0

    postova:34
    dario zoric @ 31.3.2016. 1:33

    drago mi je sta joker fali Ben Afflecka jer san pretpostavlja da ce mu pasat ta uloga

  • #20
    3 4

    postova:69
    magdalenamarija @ 31.3.2016. 10:13

    Meni se film nije svidio. Zapravo, film je relativno ok, ali je drama. I cijelo vrijeme je neka drama. 90% drame 10% akcije. Baš je...naporan. Da su izbacili sve nepotrebne scene gledanja, hodanja, razmišljanja (i svaku drugu sa Lois Lane - i dalje bi ostalo previše nje) film bi trajao sat vremena kraće, a ništa ne bi izgubili na priči, i ne bi bilo toliko dosadno vjerojatno.

    Jako volim i Batmana i Supermana i općenito superjunake, ali ovo je baš bio promašaj.

    Mogli su cijelu priču bolje složit definitivno. Uopće se ne veselim daljnjim pričama iz tog svijeta. Čak štoviše, malo me i strah što će napravit dalje.

  • #21
    1 6

    postova:2527
    bearfoot @ 3.4.2016. 11:07

    ovaj film pokazuje koliko je RT relevantniji portal u odnosu na IMDB prenoseći objektivniju sliku o nekom filmu...rijetko je koji film, pogotovo blockbuster, toliko podijelio publiku i kritiku...ja sam, naravno, na strani kritike i nakon odgledanog filma pitam se: a gdje je tu zabava??? da ne ulazim u analizu ideje superheroja ,a vidimo iz ovog filma da je besmisao te ideje moguće podići na novu razinu dodajući socijalnu notu likova  primjerenu nivou asocijalnih tinejdžera...naslanjajući se na svoje komentare zadnjih filmova o istim likovima mogu samo reći da bi im poduža pauza više nego dobrodošla...                                                                                                                                                  

    Eisenberg se ipak iskazao, legao mu je Lex kao joker Ledgeru..."svemogući bog nije samo dobar, jer da je samo dobar ne bi mogao biti svemoguć" zanimljiva je misao...

  • #22
    4 2

    postova:6
    daybreaker121 @ 5.4.2016. 16:47

    9/10

    Batman(Affleck) izvedba odlična.Brutalan ,  ipak tko bi normaln ostao nakon 20 god borber protiv Jokera i ostalih luđaka, i još kad Jason ubiju.

    Malo dosadnjikavi lois&Superman scene ,Uvijek mu treba Pep'Talk da napravi nešto.

    Film je prikazao relanost kako bi svijet bio podjeljen kad bi  se pojavilo nesto kao Superman Na zemilj . 

    Film je napravljendobro za uvod u nastavke DCMU. Ako je netko pratio New 52 DC(strip i animirane) lakše pohvata stvari,  "Knighmare sekvence pokazuje  vjerojatno ce u JL Filmovima  se pojavit  Darkseid i to ce  dodat Green lantern  u grupu(WW, Super, Bat, Flash,/ Cyborg&Aquaman umjesto Hawkgirl i J'onn J'onzz iz JL TAS/) ,nakon cega slijedi GL film ,

    Scene borbe po meni su dobro napravljen  nisu razdužene da traju predugo. 

    Izjave Alfreda su predobre.

    Vjerojatno su svi ocekivali nešto slično MCU onak sa smješnim izjavam itd , a dobili Watchmen .i ostali razočarani , trebalo je mozda i napravit fil da bude R .bio bi bolji

     
  • #23
    0 3

    postova:34
    dario zoric @ 7.4.2016. 1:02

    sad gad je pogledan sa moje strane moga je puno bit jos bolji da kroz sredinu filma ima malo boljih zapleta jos, ajmo rec jos uzbudljivih zapleta. ovako je sa moje strane prosijek, te ono za mene ne origanalno cudoviste protiv sto se boru batman te superman za betmena mi je to malo nerealno, njemu vise pasu ovako ljudi pametni sa psihopatskim poremecajen to jest takvi protivnici.jedino jos pozitivno uz ovi film osin dobrog Bena Afflecka kao batmana je sto bi 2 dio mogao bit po meni bolji, sto i pokazuje sam kraj filma

  • #24
    4 4

    postova:277
    marlonbrando @ 7.4.2016. 16:48

    Slegnuli su se dojmovi, evo dobre i loše strane filma.

    Dobre strane:

    - odlično razrađeni likovi, bez obzira na nekoordiniranost cijelog projekta

    - od svih odlično razrađenih likova, najbolje je razrađen Batman

    - Ben Affleck i njegova gluma kao iskusna i čvrsta uporišna točka

    - Wonder Woman je dokazala da puno možemo očekivati od nje i njenog solo filma

    - Superman konačno dobio zasluženi filmski status ikone

    - postavljanje temelja za razradu DC univerzuma

    - niz sjajni metafora (stihovi slavnih pjesama, pojam 'Marthe', pojam Boga, pojam Vraga, pojam politike)

    Loše strane:

    - katastrofalna režija

    - neravnoteža u scenariju, pogotovo na početku, zavrzlame za nepoznavatelje stripova

    - dužina filma

    - nedostatak barem umjerenog humora

    - neoriginalost u pogledu kreiranja sukoba, motiva sukoba

    - isprazne scene razaranja

    Zaključak:

    Izbacite Snydera, dajte buduće scenarije na prepravak nekome majstoru iz Marvela, uklonite pretjeranu tegobnost i mračnost filma - i imate savršenu podlogu za novi svemir!

  • #25
    3 1

    postova:35
    nix191 @ 18.5.2016. 19:14

    Nakon odgledanog filma ne mogu se oteti dojmu da je to nadasve silidno odradeni film sa dobrom pricom i efektima,ali..(uvijek ima neko ali), da ipak nije to ono sto sam ocekivao i cemu sam se nadao,radnje je ipak malo prespora i za jednu ovakvu vrstu filma nebi naskodilo malo vise akcije,ali (ponovo ali)...na kraju to su ipak nasi Batman i Supermen, tko ih nebi mogao voljeti?

  • #26
    3 4

    postova:20
    butch @ 4.7.2016. 18:12

    previse monoton film, besmislene scene razaranja, u vecini slucajeva losi efekti. snyder pretjeruje s tim agresivnim cgi-om i to jednostavno lose ispadne. ne mogu se oteti dojmu da se lik nikako ne zeli potruditi oko toga...kako jedni transformeri mogu tako bolesno dobro i realno izgledati u scenama borbe i pucacine od strane jednog ispodprosjecnog redatelja a ovaj tzv. malo jaci igrac ne moze poraditi na tome.... prica mlaka, dapace nikakva.... ben afleck jedina pozitivna stvar u filmu jer su ljudi  bili skroz protiv njega u ulozi batmana nakon balea ali po meni je dosta dobro to odradio. ne znam da li sam previse ocekivao od filma,ali nikako mi se ne svida...

  • #27
    3 1

    postova:101
    xxx333 @ 9.7.2016. 12:53

    Pogledajte novu extended verzije koja je izašla. Još je bolja

  • #28
    3 0

    postova:147
    mandrak @ 9.7.2016. 16:58

    .. baš sam ga pogledao u HD tehnici i ne zgleda loše u toj produljenoj verziji ... traje tri vure i nešto .... doduše nisam gledao original u kinu ali ova produžena verzija je sasvim ok ... jedino sumnjam da bi je zdržal pogledat u kinu .... 

  • #29
    2 2

    postova:256
    karter @ 2.8.2016. 11:29

    Evo tek sam ga sada pogledao i to u verziji od 3 sata, nije me nešto previše zaintrigirao da bi ga išao u kino ranije pogledati. Kao prvo razumijem zašto se taurusu i ostalim fanovima sviđa, ali za ostale gledatelje tako-tako. Kao prvo film je puno bolji nego što su ga prikazali američki kritičari i što ocjene na rt sugeriraju. Problema ima, radnja teče ne samo sporo nego se teško odvija, scene bez previše smisla samo jure jednu drugu sa nekim kao inteligentnim dijalozima koji su već prije stoput viđeni, klišejizirani, pretenciozni a sve to malo doprinosi i razvoju radnje i likova, dakle kaos u organizaciji i redanju scena. Ovako ozbiljan ton i mračna scenogarfija može funkcionirati samo uz vrhunsku priču i vrhunski ocrtane likove (dark knight), dakle samo kad je nolan za kamerom. Snyder je vizualno korektan, međutim pričanje priče nije njegov forte i to je ovdje naglašeno do krajnih granica. Dakle kaos i prespora radnja do tradicionalnog festivala cgi-ja do kraja. Affleck i njegov batman su daleko najbolji dio filma, po meni scanristički debakl sa likom lexa luthera. WB i DC trebaju naći neki novi pristup i strategiju jer su i financijski i po kritičarima kvalitetom potučeni od marvela. 6/10

  • #30
    4 4

    postova:17
    trifrtaljac @ 2.8.2016. 13:08

    Ajme, koja dosada od filma. Zaspao sam nakon sat vremena. Ne sjećam se da sam ikada zaspao na filmu. Ako mi se to ikad dogodilo od djetinjstva.   Mislio sam da će biti kao Watchmen. Onak mračno, ali odličan film, a da ljudi pljuju jer ne kuže ništa. Ali ovo je katastrofa. Depresija totalna. Kao da gledam neku melodramu, a ne film o jebenim superjunacima. Gore je nego što se priča. Ja ću se bolje sjećati Batman Forever nego ovog filma.   Ovo je aktivan trud da se ti likovi upropaste. Ben Affleck nije dobar koliko se priča. Uopće nema karizmu Brucea Waynea. Superman je plačipička. Wonderwoman i ostali nisu ni trebali biti u filmu. Sljedeći film u seriji će biti samo gori.  

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala