Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box


Vjere i zavjere
Gubitak iluzija u sudaru sa stvarnošću i cinizmom novog vremena
  • Naša ocjena8/10
  • Vaša ocjena-

Vjere i zavjere

Vere i zavere

, 2016., Srbija, 0 min.
Vjere i zavjereVjere i zavjereVjere i zavjereVjere i zavjereVjere i zavjereVjere i zavjere
0.0
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Hej! Trebamo i tvoju ocjenu
Serija "Vere i zavere" je nastala prema istoimenom romanu najznačajnijeg novosadskog suvremenog književnika - Aleksandra Tišme.
U središtu priče je jedan ljubavni slučaj, afera između Inge Lebenshajm, novosadske Njemice zanosne ljepote koja se 20 godina nakon rata vraća iz Beča u svoj rodni Novi Sad, i Sergija Rudića, heroja II. svjetskog rata, koji se nije snašao u poslijeratnom životu, i koji se svakog vikenda vraća u Novi Sad bježeći od svog i poslovno i emotivno zaglibljenog života u Beogradu. Iako su poznanici iz gimnazijskih dana, njih dvoje se nisu vidjeli 20 godina jer je Inge pred kraj rata morala pobjeći iz zemlje, budući da je njen otac bio jedan od vodećih novosadskih nacista. Ova poslijeratna romansa dvoje ljudi na pragu četrdesetih godina života je opterećena njihovim strahom da im je ovo možda posljednja prilika da povrate svoje ratom razorene živote. Jer Ingi je rat odnio sve koje je voljela i ostavio je nesposobnom za emotivne odnose, da rađa iako su joj "svi reproduktivni organi zdravi" i ravnodušnom do mjere da se predala u brak sa čovjekom kog jedva podnosi, gotovo bolesno racionalnim i poslovno vrlo uspješnim Baltazarom Šultajsom. Sergije je pak u SKOJ pa onda i u rat uletio gorljivo, s nepromišljenošću jednog maturanta što bi ga koštalo glave da nije njegovog brižnog prijatelja, čudaka i samotnjaka, dobrovoljno samoizgnanog u knjige, Eugena Pataka. No ni on ga nije mogao spasiti od krivice koju će nadalje nositi zbog pogibije njegove prve djevojke i suborca. I nakon rata Sergijev život su nastavile obilježavati dobre namjere koje su nekako uvijek vodile teškim porazima i, po njega bolnim, razbijanjima jedne po jedne iluzije. Upravo gubitak iluzija u sudaru sa stvarnošću i cinizmom novog vremena čini okosnicu i glavni motiv ove priče.

Možda će vam se svidjeti
 
AlfaAlfa
drama obiteljski avantura
Epska avantura smještena u posljednje ledeno doba
  • Alpha
  • Ocjena: 2.5/3
  • 96min, SAD 2018
  • Kodi Smit-McPhee, Jóhannes Haukur Jóhannesson...
  • Režija: Albert Hughes
 
IlegalkaIlegalka
drama
Belgijski film koji kritizira imigracijsku policiju dobio je nekoliko međunarodnih nagrada
  • ILLEGAL
  • Ocjena: 2/3
  • 90min, Belgija 2010
  • Anne Coesens, Alexandre Gontcharov, ...
 
Nessuno mi pettina bene come il ventoNessuno mi pettina bene come il vento
drama
Priča o nesretnim ljudima koji očajnički žele pobjeći od samoće
  • Nessuno mi ...
  • Ocjena: 2/3
  • Italija 2014
  • Laura Morante, Denisa Andreea Savin, ...
  • Režija: Peter Del Monte
 
Mala laž za veliki sanMala laž za veliki san
drama
Dirljiva i uzbudljiva priča o neograničenoj snazi dječje ljubavi
  • Fourmi
  • Ocjena: 2.5/3
  • 105min, Francuska 2019
  • François Damiens, Maleaume Paquin, ...
  • Režija: Julien Rappeneau
 
No Tears For The DeadNo Tears For The Dead
akcija drama
Profesionalni ubojica pokušava ispraviti grijehe prošlosti
  • U-neun nam-ja ...
  • Ocjena: 2/3
  • 116min, Južna Koreja 2014
  • Dong-gun Jang, Min-hee Kim, Brian Tee, ...
  • Režija: Jeong-beom Lee
 
Bit ćemo prvaci svijetaBit ćemo prvaci svijeta
drama sport biografski
Nevjerojatna istinita priča posvećena košarci
  • Bićemo prvaci ...
  • Ocjena: 2/3
  • 125min, Srbija, Hrvatska... 2015
  • Strahinja Blažić, Leon Lučev, Goran Bogdan, ...
  • Režija: Darko Bajić
 
Drukčije dušeDrukčije duše
komedija drama
Priča o dvojici muškaraca koji su odgajatelji djece i adolescenata s autizmom
  • Hors normes / ...
  • Ocjena: 2.5/3
  • 114min, Francuska, Belgija 2019
  • Vincent Cassel, Reda Kateb, Hélene Vincent
  • Režija: Olivier Nakache, ...
 
HerojHeroj
drama
Na festivalu u Cannesu 2021. film je osvojio Grand prix
  • A Hero / Ghahreman
  • Ocjena: 3/3
  • 127min, Iran, Francuska 2021
  • Amir Jadidi, Mohsen Tanabandeh, Sahar Goldust
  • Režija: Asghar Farhadi
Komentari
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 
Povezane vijesti

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2026 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala