Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box


Fugu - okus za koji se umire
Otkrijte sve o kuhanju i ljubiteljima najopasnije poslastice na svijetu, otrovne fugu ribe
  • Naša ocjena-
  • Vaša ocjena-

Fugu - okus za koji se umire

FUGU - ZUM STERBEN KÖSTLICH / FUGU - A TASTE TO DIE FOR

, 2010., Njemačka, 52 min.
Fugu - okus za koji se umireFugu - okus za koji se umireFugu - okus za koji se umireFugu - okus za koji se umireFugu - okus za koji se umireFugu - okus za koji se umireFugu - okus za koji se umireFugu - okus za koji se umire
0.0
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Hej! Trebamo i tvoju ocjenu
Kuhar i njegov učenik će nas upoznati s kultom najopasnije delicije na svijetu - japanske "napuhane" fugu ribe koja u sebi nosi jedan od najsmrtonosnijih otrova.

Riječ je o najopasnijoj poslastici na svijetu. Iako se iz godine u godinu bilježe slučaji trovanja, popularnost ovog egzotičnog jela u Japanu ne slabi. Japanska "napuhana" riba fugu u sebi nosi jedan od najsmrtonosnijih poznatih otrova, 1250 puta jači od cijanida. Ako kuhar nije vješt u rukovanju nožem za filetiranje, ta se gurmanska poslastica može pretvoriti u pravu smrtnu presudu gostu restorana.

Unatoč strogim ispitima za kuhare, brojnim pravilima i inspekcijama, i dalje se bilježe slučajevi smrti zbog konzumacije ribe fugu. Recimo da neki mladi kuharski naučnik traži priliku da usavrši rukovanje nožem: silno želi položiti godišnji ispit za dobivanje dozvole za fugu u Tokiju, najteži ispit, za koji se zna da ga može položiti tek nekolicina kuharskih majstora. Dvadeset dva komadića sashimija treba izrezati u savršen oblik, u rekordnome vremenu, ali bez tračka otrova. Film nas vodi i na jug Japana, gdje se pustolovni ljubitelji fugua mogu nadati prilici da u tajnosti kušaju jetra te ribe, njezin najotrovniji dio, i tako prijeđu posljednju granicu istinskih gurmana koji se ne boje ni smrti, ni kazne.



Možda će vam se svidjeti
 
Zaustavite propast GrčkeZaustavite propast Grčke
dokumentarni
Spoj očaja, hrabrosti i humora, komično i dramatično!
  • Zaustavite ...
  • Ocjena: 0/3
  • 50min, 2011
  • Režija:
 
Alojzije Viktor StepinacAlojzije Viktor Stepinac
dokumentarni
O Alojziju Stepincu u filmu govore domaći i strani povjesničari
  • Alojzije Viktor ...
  • Ocjena: 0/3
  • 92min, Hrvatska 2019
 
Sjeme pobuneSjeme pobune
dokumentarni
U proteklih 50 godina povrće je izgubilo 27% vitamina C i gotovo 50% željeza
  • Seeds of Profit
  • Ocjena: 0/3
  • 50min, Francuska 2019
  • Režija: Linda Bendali
 
ConventoConvento
dokumentarni
Umjetnik Christiaan Zwanikkene otvara vam vrata svoga doma
  • Convento
  • Ocjena: 0/3
  • 50min, SAD 2010
  • Christiaan Zwanikken, Geraldine Zwanikken, ...
  • Režija: Jarred Alterman
 
Najstroži ruski zatvorNajstroži ruski zatvor
dokumentarni
Po prvi puta otkrivamo kako izgleda život unutar ruskog zatvora
  • Russia's Toughest...
  • Ocjena: 0/3
  • 75min, SAD 2015
  • Režija:
 
Mjesto sjećanja VukovarMjesto sjećanja Vukovar
dokumentarni
Film govori o jednoj od najvećih ratnih tragedija modernog doba
  • Mjesto sjećanja ...
  • Ocjena: 0/3
  • 54min, Hrvatska 2012
  • Režija: Veljko Bulajić
 
KrabatKrabat
dokumentarni
Dokumentarno-igrani film o povijesti Hrvatske i srednje Europe
  • Krabat
  • Ocjena: 0/3
  • 64min, Hrvatska 2015
  • Režija: Hrvoje Bučar
 
Guge: Izgubljeno kraljevstvo TibetaGuge: Izgubljeno kraljevstvo Tibeta
dokumentarni
Fascinantno putovanje kroz povijest kraljevstva Guge
  • Guge: The Lost ...
  • Ocjena: 0/3
  • Velika Britanija 2006
  • Režija:
Komentari
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 
  • Uloge

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2026 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala