Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Nijemci u finalu
Turska bila blizu produžetaka, Lahm za pobjedu pogodio u 90. minuti

Turci su i četvrti put napravili preokret, ali ovaj put par minuta prerano. Nijemci su ti koji su zabili za pobjedu 3:2 dvije minute prije kraja! Njemačka ide u finale u nedjelju u Beč, a sutra će doznati je li to Rusija ili Španjolska.

Začudo, prvi su poveli Turci, u 22. minuti Ugur Boral ugurao je loptu kraj nesigurnog Lehmana i po prvi put Turci vode na početku ijedne utakmice na ovom prvenstvu! Vrlo brzo došlo je izjednačenje, u 26. minuti preko Schweinsteigera. Turci su 13 minuta su ukupno bili u vodstvu na cijelom prvenstvu, ovdje "čak" 4 minute.

I u drugom poluvremenu vodila se rovovska bitka. Rustu je kriv za vodstvo Nijemaca, Klose je glavom pogodio u prazan gol u 79. minuti. Turci ne bi bili Turci da nisu opet napravili preoktret u zadnjim minutama, "naš" Senturk izjednačio je u 86.! I dok se čekalo da Turci nekim čudom daju još jedan gol, u brzom protunapadu u 90. minuti Lahm je pucao u rašlje za Njemačku pobjedu!

Imali su Turci još jednu šansu za izjednačenje i produžetke, slobodnjak s dvadesetak metara u zadnjim sekundama utakmice, no udarac je bio daleko van okvira gola.

Da bi drama bila potpuna, nekoliko puta smo gubili sliku (kao i svi koji su prenosili), a kad je bilo slike trebalo je vremena da dođe i ton! Blažičko je dvaput komentirao utakmicu preko mobitela, a tako smo dočekali i kraj još jedne bizarne nogometne utakmice na ovom prvenstvu.