Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Skijanje: Veleslalom - Adelboden
Ivica Kostelić prošle je godine ostvario svoj drugi najbolji rezultat u karijeri u utrkama veleslaloma za Svjetski kup, zauzevši peto mjesto u švicarskom Adelbodenu.

Ivica Kostelić prošle je godine, prije točno godinu dana, ostvario svoj drugi najbolji rezultat u karijeri u utrkama veleslaloma za Svjetski kup zauzevši peto mjesto u švicarskom Adelbodenu. Može li i ove sezone ponoviti taj izvanredan rezultat i osvojiti bodove?

Najbolji veleslalomski rezultat karijere hrvatski skijaš ostvario je u  Alta Badiji kad je osvojio drugo mjesto, a ta staza i Adelboden su dvije najbolje i najzahtjevnije veleslalomske staze na svijetu. Veseli nas prije današnje utrke što znamo kako u disciplini koja definitivno nije Ivičina, on u Adelbodenu pokazuje kako se može nositi i sa onima koji su u njoj „kod kuće“. Onaj od koga se u ovom veleslalomu očekuje najviše je Amerikanac Ted Ligety, trenutno vodeći veleslalomaš sa 2 pobjede i jednim drugim mjestom u 4 ovogodišnja veleslaloma. On je uostalom i prošlogodišnji osvajač malog kristalnog globusa u toj disciplini, no prošle sezone je u Adelbodenu završio tek 28., iako je bio 1. nakon prve vožnje, u 2. vožnji napravio je veliku grešku i jedva završio utrku.