Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Italija u četvrtfinalu
Francuska nije imala sreće, Rumunji nisu uspjeli dobiti Nizozemski drugi tim

U "skupini smrti" uz Nizozemce koji su golovima Huntelaara i Van Persieja pobijedili Rumunjsku 2:0 i kao mi (drugim timom) potvrdili plasman u četvrtfinale europskog prvenstva, plasirali su se i Talijani.

Italija se uvijek nekako provuče, a u kasnijoj nokaut fazi dođe vrlo visoko - pa i do statusa trenutnih svjetskih prvaka. U prošloj su utakmici opasno visili, Rumunjska je imala meč loptu, ali Buffon je obranio penal Mutua.

Francuzi jednostavno nisu imali sreće. I njima je igrala samo pobjeda, no jedan od glavnih igrača Ribery ozlijedio je gležanj u 8. minuti.

Nova nesreća došla je u 25. Abidal je faulirao Tonija u izglednoj šansi za gol, dobio je crveni karton uz dosuđeni penal. Coupeta je svladao Pirlo, a Francuzima je dalje bilo jako teško s igračem manje. Ipak, imali su dosta prilika, Henry i Benzema imali su šansi, ali Buffon je odlično branio.

Sve je bilo riješeno sredinom drugog poluvremena. De Rossi je za 2:0 zabio u 62. minuti iz slobodnog udarca, loptu je u živom zidu skrenuo nesretni Henry.

Italija u četvrtfinalu igra sa Španjolskom, a veliki hendikep bit će im što Gatusso i Pirlo imaju 2 žuta kartona.