Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Dinamo napokon pobijedio u Maksimiru!
Nizozemski N.E.C. u ludom preokretu svladan s 3:2

Prva utakmica u teško izborenoj "Ligi Uefa" (remi sa Spartom u Pragu, 3:3, dok je nula bila u Maksimiru) počela je sjajno za plave. Mandžukić je već u 4. minuti odbijenu loptu vratara Baboša zabio pod prečku.

I kad je nakon nekoliko prilika trebalo "završiti utakmicu" sa drugim golom dogodilo se ono najgore - autogol Carlosa u 23. minuti, dok je golman Kelava prerano istrčavao prema gostujućem igraču u naletu.

Novo loše postavljanje golmana modrih (koji je nekoliko puta ipak briljantno reagirao) i loša procjena Bišćana koštala nas je (nezasluženog) vodstva gostiju - 12 minuta prije kraja, Janssen je bio strijelac! Mnogi su tu sigurno vidjeli još jedan neslavan kraj Dinamovih ambicija u Europi, protiv suparnika kojeg su mogli i morali dobiti. Na sreću - uspjeli su.

Osporavani Balaban ("Bole top") bombom je u 81. minuti raznio nizozemskog golmana, da bi na centaršut Mikića Ivica Vrdoljak glavom postavio konačnih 3:2 za domaće u 84. minuti i tri boda na kontu trenera Ivankovića, koji si je ovim uspjehom vjerojatno kupio mjesto na klupi do kraja sezone.

Iako je Dinamo mnoge ovakve utakmice gubio u finišu, nesreće su se ipak ispucale puno prije i gosti ipak nisu zaslužili ni bod. Sve će značiti dobar vjetar u leđa klubu kojem je Hajduk opasno počeo puhati za vratom, velikom financijskom injekcijom nakon uspješne prodaje dionica kluba. "Maminjo" već sigurno sprema odgovor!