Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

STEVEN SPIELBERG NAJUSPJEŠNIJI ČOVJEK U POVIJESTI FILMA (1985)

1 2
  • #1
    1 4

    postova:147
    mandrak @ 4.4.2016. 11:29

    Evo male retro priče o Spielbergu 1985 koji je dao interwiev Studiju pa koga zanima nek pročita ....

    https://zag80.blogspot.hr/2016/04/steven-spielberg-najuspjesniji-covjek-u.html

    Ima zgodnih između ostalih i retro filmskih pričica.

    brgds

  • #2
    1 0

    postova:277
    marlonbrando @ 4.4.2016. 19:28

    Dobri, stari, isforsirani i razvikani Spielberg...

  • #3
    1 4

    postova:57
    clauden @ 4.4.2016. 20:16

    I ziheraški i populistički. Prvi dobar film mu je Bridge of Spies.

  • #4
    0 1

    postova:147
    mandrak @ 4.4.2016. 21:37

    Ralje su ipak bile Klasik ..... danas toliko smo zasićeni efektima da više ne prepoznajemo umjetnost ... makar kad bolje razmislim više ni ne gledam filmove (obično zaspem na pol filma) ak nema neke adrenalinske efekte ..... žena mi veli da sam skorz poludio od tih umjetnih filmova gdje uz režisera imaš kompjutersko grafičkog maga i niti jednog glumca ..... 

  • #5
    0 5

    postova:57
    clauden @ 4.4.2016. 21:42

    On je populista i mainstreamist. Nedostaje mu hrabrost da ispriča priču bez preuveličavanja i pristranosti. Zato je prvi dobar film snimio tek u 70. godini.

  • #6
    1 4

    postova:1474
    buffalobill @ 5.4.2016. 9:01

    on definitivno je mainstream,gotovo pa redatelj americke vlade,fali mu subverzivnosti i kritickog stava,ali ima odlicne filmove, tu se nikako ne mogu sloziti da mu je bridge of spies prvi dobar,od kultnih ralja,dvoboja iz 71 do velikih filmova schindlerove liste,lincolna pa ajd i spasavanje vojnika ryana
    a za subverzivno je zaduzen valjda oliver stone

  • #7
    1 1

    postova:147
    mandrak @ 5.4.2016. 10:27

    .. ajmo ruku na srce ... da vi imate beskonačan budžet s kojim on raspolaže da l' ne bi svi bili malo raskalašeni .... nisam njegov ni fan ni kritičar .... čovjek odlično pliva u hollywoodskom mulju i to već desetljećima ... ne ulazim u to da ima sav pedigre za to krenuvši od boje kože do njegovog porijekla ..... stoga nek on samo radi filmiće pa tko voli nek izvoli .....

  • #8
    2 4

    postova:1474
    buffalobill @ 5.4.2016. 11:06
    ma apsolutno,hvala bogu da postoji i snima filmove,kao i eastwood uostalom
  • #9
    3 0

    postova:392
    samuraj @ 5.4.2016. 11:32

    Spielberg je takav kakav je i kao što je napisao mandrak on je režiser modernih visokobudžetnih filmova, a oni su većinom konvencionalni i ne trude se biti ni posebno orginalni, niti kako bi se to reklo, previše umjetnički. Uz to, najčešće završavaju sladunjavim Happy endom.  Jednostavo Spielberg je takav režiser i kao takvog ga treba prihvatiti. 

    Meni je najbolji njegov film "Boja purpura" iz 1985. Danas nepravedno zapostavljen, podcjenjen pa i pomalo zaboravljen film. "Schindlerova lista" mi je malo precjenjena, "Ryan" mi je odličan zbog uvjerljivog prikaza rata. Današnji njegovi uradci mi se ne dojme mnogo.

  • #10
    1 4

    postova:1474
    buffalobill @ 5.4.2016. 12:31

    amistad,carstvo sunca,to su takodjer dobri filmovi,meni je lincoln sjajan

  • #11
    1 1

    postova:392
    samuraj @ 5.4.2016. 13:04

    Slažem se za "Carstvo sunca", također njegov danas dosta zapostavljen film.

  • #12
    0 4

    postova:1474
    buffalobill @ 5.4.2016. 13:29

    najpodcjenjeniji njegov film je lincoln,i to zbog obicne lijenosti i slampavog pristupa filmu,za cca 40-ak minuta se moze dobro pripremiti odnosno prouciti njegovu biografiju,ondasnje prilike i politicku pozadinu cijele price,bez toga se film ne moze gledati,btw bolji je od arga koji ga je te 2013 pobijedio i dobio oscara

  • #13
    0 0

    postova:147
    mandrak @ 5.4.2016. 15:50

    ... recimo ja volim pogledati Dvoboj iz 1971 sa ''Šerifom McCloudom'' ... gdje je maestralno ostavio gledaoca u napetom iščekivanju gdje koristi samo auto/kamion i ''glumca i po'' što je, priznat ćete, podosta teško .... :)

  • #14
    1 4

    postova:57
    clauden @ 5.4.2016. 16:44

    Empire of the Sun (1987) 

    Mislio sam, da sam sudeći po vašim hvalospjevima oko ta dva gore navedena po vama jako podcjenjena Spielbergova filma (drugi je The Color Purple), propustio remek djela dotičnog, a kad ono ništa više od sladunjave, našminkane, super skupe dramice. Što reći? Film za djecu, s iritantnim C. Baleom u glavnoj ulozi, Spielbergova verzija Lessie se vraća kući samo što je u ovom slučaju original puno bolji.

  • #15
    0 3

    postova:1474
    buffalobill @ 5.4.2016. 17:23

    onda dobro s tim se mogu i slozit,ralje,dvoboj,schindlerova lista,lincoln,tu nemas sta rec,ogradjujem se od ultra pateticnog zavrsetka schindlerove liste

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala