Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Što ćemo gledati na programu Kontroverznog Doxa?
ZagrebDox prikazuje i dokumentarac "Tuđman i Milošević–dogovoreni rat?" koji donosi niz nepoznatih činjenica

Što ćemo gledati na programu "Kontroverznog Doxa"?

1
  • #1
    0 0

    postova:49
    argonaut @ 25.2.2012. 17:49

    Da malo pogledano neke stvari usvezi filma "Tuđman i Milošević – dogovoreni rat?"

    Tko su autori tog filma?

    Zanimljivo je sagledati životopise autora ovog filma, čije su teze u potpunosti na tragu zaključaka Memoranduma SANU 2, odnosno pokušaja umanjivanja stupnja srbijanske krivnje za ratne sukobe nastale tijekom raspada Jugoslavije.

    Slađana Zarić, rođena 1971. u Srbiji, diplomirala je na Odsjeku za filozofiju Filozofskog fakulteta u Beogradu. Radila je kao novinarka na javnoj televiziji Studio B, dnevnim novinama Danas i produkcijskoj grupi Mreža. Godine 2002. počela je raditi na Radio Beogradu kao urednica vijesti, a kasnije je postala urednica dokumentarnog programa. Osvojila je niz nagrada na radijskim festivalima u Srbiji, a 2003. nagrađena je prestižnom nagradom Premios Ondas u Barceloni za radijski dokumentarac ’24 sata nakon ubojstva Zorana Đinđića’. Od 2005. radi kao urednica i autorica dokumentarnih filmova na Odjelu za vijesti i informativni program RTS-a.

    Filip Čolović, rođen u Srbiji 1978, diplomirao je TV-režiju. Osim dokumentarnih filmova, režirao je brojne emisije za Radioteleviziju Srbije, kao i razne drame i serije. Pisao je radijske drame i scenarije za kratke filmove. Objavio je dvije knjige poezije i jedan roman. Za svoje dokumentarne filmove osvojio je brojne domaće i međunarodne nagrade.

    Ovakvom Zarićkinom i Čolovićevom pamfletu trabala bi u utorak pljeskati hrvatska javnost. Smile

  • #2
    0 0

    postova:2533
    bearfoot @ 25.2.2012. 21:44

    Autorski dvojac Slađana Zarić i Filip Čolović iz arhivskih snimki režirali su film o odnosu Franje Tuđmana i Slobodana Miloševića. "Tuđman i Milošević – dogovoreni rat?" donosi niz javnosti nepoznatih činjenica: za vrijeme rata ta su se dva predsjednika susrela čak 48 puta, a čitavo vrijeme bili su u telefonskom kontaktu. Hrvoje Šarinić, Tuđmanov predstojnik ureda od 1993. do 1995, jedanaest se puta tajno sastao s Miloševićem u Beogradu, a jedan od njihovih posljednjih sastanaka dogodio se samo nekoliko dana prije vojne operacije 'Oluja'.

    mene to zanima, a tko su dvojac, pa bili oni i deklarirani četnici, to me uopće ne zanima,

     možda se netko s naše strane potrudi objasniti razloge i teme sastanaka,,,"tajnih"?????

  • #3
    0 0

    postova:3
    ileana @ 26.2.2012. 13:42

    Autorski dvojac Slađana Zarić i Filip Čolović iz arhivskih snimki režirali su film o odnosu Franje Tuđmana i Slobodana Miloševića. "Tuđman i Milošević – dogovoreni rat?" donosi niz javnosti nepoznatih činjenica: za vrijeme rata ta su se dva predsjednika susrela čak 48 puta, a čitavo vrijeme bili su u telefonskom kontaktu. Hrvoje Šarinić, Tuđmanov predstojnik ureda od 1993. do 1995, jedanaest se puta tajno sastao s Miloševićem u Beogradu, a jedan od njihovih posljednjih sastanaka dogodio se samo nekoliko dana prije vojne operacije 'Oluja'.

    mene to zanima, a tko su dvojac, pa bili oni i deklarirani četnici, to me uopće ne zanima,

     možda se netko s naše strane potrudi objasniti razloge i teme sastanaka,,,"tajnih"?????


    bearfoot

    Ovi kenjci su već pomalo dosadni sa iskrivljavanjem povijesnih činjenica koje smo svi vrlo dobro osjetili na svojoj koži, pa je u ovom slučaju puno važniji taj "četnički" (zapravo Velikosrbski) dvojac od dvojice predsjednika iz tog vremena.

    Mene nikakve laži uopće ne interesiraju, a pogotovo ne od strane KOS-a iz Srbije. 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala